علی اصغر نظری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلی اصغر نظری در سال ششم جنگ تحمیلی و در سن بیست و یک سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید علی اصغر نظری کمیشانی (۱۳۴۳ نکا _ ۱۳۶۴ شلمچه) متولد روستای زیبای کمیشان شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی اصغر نظری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش گل بانو طاهرپور و پدرش قاسمعلی نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی اصغر نظری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در مورخه ۱۳۶۴/۰۵/۰۳ ازدواج نموده و فرزند اول خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

علی اصغر نظری کمیشانی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۴/۱۱/۲۱ هجری شمسی در منطقه شلمچه مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شد و در آنجا شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید نظری در مورخه ۱۳۶۴/۱۱/۲۸ تشییع و در زادگاهش کمیشان دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید نظری

[ویرایش]

با سلام و درود بر فرمانده جبهه ها آقا امام زمان و نائب بر حقش پیر جماران و یار مستضعفان نجات دهنده محرومان کوبنده ستمگران؛ ابراهیم زمان امام خمینی ... سپاس خدائی را که دوباره فرصتی عطا فرمود تا بتوانم دوباره به سوی جبهه رو کنم و دین خود را نسبت به این آب و خاک و امت و رهبرم ادا کنم.

اگر مرا چندین بار زنده کنند و بکشند دست از اسلام و رهبرم بر نمی دارم و تسلیم بیگانگان نخواهم شد معلمم امام حسین ع است چگونه مبارزه کردن و چگونه به شهادت رسیدن را از معلمم حسین ع درس گرفتم. شهادت به حکم اینکه عملی آگاهانه و اختیاری است و در راه هدفی مقدس است و از هرگونه انگیزه خود گرایانه منزه و مبرا است تحسین انگیز و افتخار آمیز است، عملی قهرمانانه تلقی می گردد و در میان انواع مرگ ها این تنها نوع مرگ است که از حیات و زندگی برتر و مقدس تر و عظیم تر و فخیم تر است و پیروزی از آن ماست چه با رفتن و چه با ماندن.

و شما ای خواهرانم زینب را الگوی خود قرار داده و انتقام خونم را می توانید با حجاب خود از دشمن بگیرید...والسلام.
جعبه ابزار