علی اصغر محمدی ولیمی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلی اصغر محمدی در سال هشتم جنگ تحمیلی و در پانزده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید علی اصغر محمدی (۱۳۵۱ نکا _ ۱۳۶۷ شلمچه) متولد روستای زیبای طوسکلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی اصغر محمدی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش نازبانو عظیمی و پدرش حسن نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی اصغر محمدی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند پنجم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

علی اصغر محمدی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۷/۰۳/۰۴ هجری شمسی در منطقه شلمچه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید محمدی پس از چند ماه مفقودالاثر بودن در مورخه ۱۳۶۷/۰۷/۲۷ تشییع و در گلزار شهدای طوسکلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید محمدی

[ویرایش]

...در شرایطی این وصیتنامه را می نویسم که خونم در رگها به جوش آمده و اشک در چشمانم حلقه زده و اسلام و قران را در خطر می بینم زمانی این وصیتنامه را می نویسم که خود را در مقابل دشمنانم آماده می بینم. و خدا را سپاس می گویم که اینچنین آمادگی را در من قرار داده و قدرت داده تا سینه ام را سپر کنم تا به اسلام ضربه نخورد؛ مرگ حق است و شهادت در راه معشوق افتخاری است که نسیب هرکس نمی شود پس چه بهتر است که در راه خدا کشته بشوم... خواهرم حجابت را رعایت کن حجاب اسلحه ی شماست...

جعبه ابزار