علی اصغر رضایی محلی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلی اصغر رضایی در سن بیست سالگی و در سال هفتم جنگ تحمیلی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید علی اصغر رضایی (۱۳۴۵ نکا _ ۱۳۶۵ شلمچه) متولد روستای زیبای حاجی محله شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی اصغر رضایی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش راضیه رحیمی و پدرش احمدعلی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی اصغر رضایی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم تجربی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

علی اصغر رضایی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۰/۲۴ هجری شمسی در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید رضایی در مورخه ۱۳۶۵/۱۲/۱۵ تشییع و در گلزار شهدای حاجی محله دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید رضایی

[ویرایش]

با درود و سلام به پیشگاه مقدس مولا صاحب الزمان و نائب بر حقش حضرت امام خمینی که انسان های مسلمان در بند را از ظلالت فساد ظلم تجاوز و غارتگری شرق و غرب نجات داده و خواهد داد تا جهان به نور عدالت منور گردد با سلام و درود وافر به روان تمام شهدای اسلام بخصوص سربازان امام خمینی که برای به احتزاز در امدن پرچم پویاترین مکتب در عرصه گیتی یعنی اسلام جان باخته اند تا دین خداوند و قانون الله و کتاب خداوند در جامعه ساری و جاری گردد. و من جان باختن در راه اسلام را که نشانه ی رسیدن به تکامل و سعادت اخروی و جاودان گشتن در پیشگاه خداست افتخار و سعادت میدانم و هر کس لایق ان نیست
خفتگان را چه خبر زمزمه ی مرغ سحر
حیوان را خبر از عالم انسانی نیست
هان ای انسان ها که خویش را مسلمان و پیرو دین مبین اسلام میدانید اگر بخواهید به سعادت و کمال دست یابید باید در تمام ابعاد زندگی جنگ نمائید زیرا زندگی جنگ و ستیزی بیش نیست این جنگ در ابعاد مختلف یعنی با اهریمن و شیطان درونی جهل و جنگ با دشمنان خارجی که اینک نمود و سنبل ان صدام جنایتکار و امریکا ی بد طینت و چپاولگر که در صدد خاموش نمودن نور خدا هستند باید بر انها تازید تا به کمال و سعادت رسید.
زندگی در صدف خویش گوهر ساختن است
در دل شعله فرو رفتن و نگداختن است
شیشه ی ماه به طاق فلک انداختن است
عشق از این گنبد در بسته برون تاختن است
در مذهب زنده دلان خواب و پریشانی نیست
از پی خاک جهان دگری ساختن است
اما اخرین سخنم این است که در مرحله ای حساس و سرنوشت ساز قرار گرفته ایم و در برابر جنگ مسئولیتی سنگین داریم اگر بخواهیم نسبت به جنگ که عزت و شرف و ابروی ما در گرو این جنگ است بی اعتنا باشیم مورد خشم خداوند و رسول خدا و ائمه اطهار و لعنت ایندگان قرار خواهیم گرفت و تاریخ سعادت و شهادت و پایداری یک قومی را هرگز فراموش نمیکند همانگونه که خیانت و پیمان شکنی را به بوته فراموشی و نسیان نسپرده است پس باید با تمام توان این جنگ را به پیروزی برسانیم...

جعبه ابزار