علی اصغر بخشی کوهساری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلی اصغر بخشی در سال چهارم جنگ تحمیلی و در سن هجده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید علی اصغر بخشی (۱۳۴۴ نکا _ ۱۳۶۲ مریوان) متولد روستای زیبای کوهسارکنده شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی اصغر بخشی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش سیده خورشید حسینی و پدرش علی اکبر نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی اصغر بخشی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۶۲ ازدواج نمود و فرزند اول خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

علی اصغر بخشی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۲/۰۸/۲۱ هجری شمسی در منطقه مریوان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت.پیکر پاک شهید بخشی پس از تشییع در زادگاهش کوهسارکنده دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید بخشی

[ویرایش]

... این راهی را که من می خواهم بروم انتهایش شهادت است... خدایا هدفم فقط رضای توست و غیر از تو به هیچکس پناه نمی آورم... خدایا اگر از تمام اسلحه های دشمن به سوی من شلیک شود و بدنم را سوراخ سوراخ کنند دست از امام خود که در خط توست بر نخواهم داشت... هدف ما کشور گشایی نیست بلکه هدف ما صدور انقلاب و نجات دادن قرآن و اسلام است...
من به دیدار خدا می روم؛ به راه پاک شهدا می روم
جعبه ابزار