علی‌اکبر ابراهیمی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلی اکبر ابراهیمی در سال هفتم جنگ تحمیلی و در سن سی و نه سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید علی اکبر ابراهیمی (۱۳۲۶ نکا _ ۱۳۶۵ ام الرصاص) متولد روستای زیبای سیاوش کلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی اکبر ابراهیمی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش هاجر فلاح و پدرش محمد صادق نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی اکبر ابراهیمی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در تاریخ ۱۳۴۹/۰۷/۱۲ ازدواج نموده و از ایشان چهار فرزند (دو پسر؛ دو دختر) به یادگار مانده است.

شهادت

[ویرایش]

علی اکبر ابراهیمی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۰/۰۴ هجری شمسی در منطقه ام الرصاص و در عملیات کربلای چهار شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید ابراهیمی دو سال مفقود الاثر بوده و در مورخه ۱۳۶۷/۱۰/۰۷ تشییع و در امامزاده علی اکبر علیه السلام دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه

[ویرایش]

تا انجا که در توان است در حفظ جانم برای مبارزه بیشتر با ظلم میکوشم،خدایا برای رضای تو قدم در راه مبارزه گذاشتم، خداوندا مرا جزو سربازان امام زمان قرار بده، خدایا اگر در این راه شهید شدم شهادت همان پیروزیست و برای من افتخار است. خدایا گناهان مرا ببخش و مرا با دیگر شهدا محشور بگردان. خدایا تنها به تو امید بسته ام و تنها از تو یاری میطلبم. ای امام عزیز ما رزمندگان جان خود را میدهیم و و در خون خود می غلطم تا اسلام جاودان باشد. ای امام یک جان دارم و یک جان را در راه تو فدا میکنم...
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

جعبه ابزار