علیجان ورزکن ولاشدی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلیجان ورزکن در سال هفتم جنگ تحمیلی و در شانزده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید علیجان ورزکن ولاشدی (۱۳۴۹ نکا _ ۱۳۶۶ بانه) متولد روستای زیبای نیم چاه شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علیجان ورزکن در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش ثریا علیجانی و پدرش علی اصغر نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علیجان ورزکن در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دوم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد بود.


شهادت

[ویرایش]

علیجان ورزکن در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۶/۰۱/۳۱ هجری شمسی در منطقه بانه و در عملیات کربلای ده شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید ورزکن در مورخه ۱۳۶۶/۰۲/۱۴ تشییع و در امامزاده علی اکبر علیه السلام دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید ورزکن

[ویرایش]

...وصیت نامه خود را در حالی مینویسم که می خواهم اعزام به خط مقدم شوم که بر دشمن بعثی و از خدا بی خبر را از پا در آورم... پیرو راه شهیدان باشید و راه آنان را ادامه دهید و نگذارید خون شهیدان بیهوده به هدر رود و منافقین از خدا بی خبر را بگوئید که برادرمان این راه را کور کورانه انتخاب نکرد،بلکه با چشمی باز به طرف خدا و امام رفتم و به آرزوی خود رسیدم از آنهائی که پیرو خط امام نیستند و این جنگ را حق علیه باطل دانند میگویم که در این جنگ،جنگ حق علیه باطل می باشد و اسلام در جنگ رشد می کند نه در منازل نشستن بلکه در میدان نبرد باید اسلام را یاری کرد. وصیت به خواهرانم این است که همچون زینب (س)صبور باشند و پیام رسان خون شهیدان باشند.

... دوست دارم بدنم در زیر بمب های دشمن بسوزد ولی امام سلامت باشد چون انسان بدون رهبر مثل آن را می ماند که انسان بی سرپرست باشد به همرزمان خود میگویم که در جبهه ها حضور داشته باشید که اگر میخواهید سرباز امام زمان (عج)باشید هر موقع امام زمان(عج) از کعبه فریاد زد به طرف ایشان بشتابید چون در جبهه ها فریاد امام زمان(عج)در هر سنگر بگوشمان میرسد کدام مسلمان هست که فریاد را بشنود و به طرف او نشتابد بعضی از مردم کم فکر می گویند تمام شد جوانان همه رفتند برادر،خدا را خوش نمی آید که این حرفها را می زنید اگر مرد میدانی چرا نمی شتابی،اسلام خون می خواهد که زنده بماند خون را باید ما بدهیم که امام خمینی در سال۱۳۴۲فرموده بود که سربازان من در شکم مادرانشان هستند،افتخار باید بکنیم که امام ما را سربازان خود معرفی کرده است...نترسید ای مادران که جوان از دست داده اید به یاد صحرای کربلا باشید که پیروان امام حسین (ع)را بدان وضع شهید کردند آیا تو در خانه نشسته باشی فریاد امام را لبیک نگوئی،به خدا فرزندان شهدا یقه ما را می گیرند...

کشاورزان و کارگران عزیز سعی کنید در کارهایتان بیشتر بیشتر فعالیت کنید و محتاج شرق و غرب نباشیم
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
جعبه ابزار