عبدالله ناطقی اطربی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعبدالله ناطقی در سال اول جنگ تحمیلی به شهادت رسید. سن این شهید هنگام شهادت بیست و پنج سال و یازده ماه بود.


تولد

[ویرایش]

شهید عبدالله ناطقی (۱۳۳۳ نکا _ ۱۳۵۹ سرپل ذهاب) متولد روستای زیبای اطرب شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. عبدالله ناطقی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش فاطمه شالیکار و پدرش گلعلی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

عبدالله ناطقی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۳۵ ازدواج نموده و از ایشان دو فرزندِ پسر به یادگار مانده است.

شهادت

[ویرایش]

عبدالله ناطقی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۵۹/۰۹/۱۷ هجری شمسی در منطقه سرپل ذهاب شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید ناطقی در مورخه ۱۳۵۹/۰۹/۲۰ تشییع و در زادگاهش اطرب دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید عبدالله ناطقی

[ویرایش]

مادرم مبادا در شهادت من نالان و گریان شوی مادرم میدانی که شهیدان زنده اند ؟ من میدانم که راهم راه خداست و راه سردار شهید کربلاست، جبهه ما جبهه حق علیه باطل است... دو فرزند مرا بخوبی تربیت کنید تا راه شهیدان را ادامه دهند به دوستان و رفیقانم بگویید همانطور که امام فرمود مسجد سنگر است سنگر را پر کنید...از اوامر امام خمینی اطاعت و پشتیبان روحانیت اصیل و مبارزباشید. مطالعه را فراموش نکنید و نگذارید که منافقین و مخالفین تیشه بر ریشه مذهب ما بزنند...


جعبه ابزار