عباس یحیی زاده نیم چاهی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعباس یحیی زاده با مسئولیت فرمانده دسته به اسلام خدمت می کرد که در سال دوم جنگ تحمیلی و در هفده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید عباس یحیی زاده نیم چاهی (۱۳۴۳ نکا _ ۱۳۶۱ خرمشهر) متولد روستای زیبای نیم چاه شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. عباس یحیی زاده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش کبری حقی و پدرش رحمن نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

عباس یحیی زاده در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول دبیرستان با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند ششم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

عباس یحیی زاده در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۱/۰۲/۱۰ هجری شمسی در منطقه خرمشهر شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید یحیی زاده در مورخه ۱۳۶۱/۰۲/۱۴ تشییع و در امامزاده علی اکبر علیه السلام دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید یحیی زاده

[ویرایش]

...پدرو مادرم،اگر من شهید شدم مبادا گریه کنید. مادر و پدر جانم إن شاء الله من پسر خوبی برای شما بودم مادرم هر وقت می خواهی بر سر قبرم گریه کنی به یاد صحرای کربلای حسینی باشی که روز عاشورا چه یارانی شهید می شوند... به برادرانم بگوئید که راه مرا ادامه دهند خدا یار و نگهدار شان باشد به هم محلی هایم بگوئید که هیچ وقت نگذارند گروهک ها در محل جدائی و انحراف به وجود آورند به جوانان محل بگوئید که راه شهیدان را ادامه دهند،سلام گرم مرا به کشاورزان محل برسانید و نگذارند که محتاج آمریکا شویم.خدا یار و نگهدار شما

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
جعبه ابزار