سید حمزه هاشم پور

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افسید محمد هاشم پور در سال دوم جنگ تحمیلی و در سن بیست سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید سیدحمزه هاشم پور (۱۳۴۲ نکا _ ۱۳۶۱ کوشک) متولد روستای زیبای بهزادکلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. سیدحمزه هاشم پور در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش زیور محمدی و پدرش سیدهاشم نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

سیدحمزه هاشم پور در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند چهارم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

سیدحمزه هاشم پور در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۱/۰۲/۲۱ هجری شمسی در منطقه کوشک و در عملیات بیت المقدس شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید هاشم پور در مورخه ۲۳۶۱/۰۲/۲۹ تشییع و در گلزار شهدای روستای اطرب دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید هاشم پور

[ویرایش]

من سید حمزه هاشم پور از طریق بسیج مردمی به جبهه های جنگ حق علیه باطل اعزام شدم تا بتوانم کمکی به مستضعفان جهان و مسلمین ستم دیده عراق کرده باشم در چهارده قرن پیش حسین ع در صحرای کربلا تنها مانده بود و ندای هل من ناصر ینصرنی را سر داده بود. من بفرمان قائد اعظم امام بزرگ ایت الله روح الله موسوی الخمینی به ندای حسین لبیک گفتم و برای برپایی دین حق الهی که همان هدف امام حسین ع بود به جبهه رفتم.

خدا لعنت کند رژیم بعث و صدام ، این عروسک های کوکی امریکا که جنگ را بر علیه اسلام عزیز شروع کردند ما مبارزان ایرانی انقدر در برابر صدامیان کافر خواهیم جنگید و دولت عراق را به رهبری امام خمینی به دولت جمهوری اسلامی عراق تبدیل خواهیم کرد و به امید خدای تبارک انقلابمان را به تمام جهان صادر میکنیم تا بتوانیم ضمینه ای برای حکومت امام مهدی عج بسازیم... مرا در مزار روستای اطرب امام زاده عبدالله دفن کنید به امید پیروزی رزمندگان اسلام در جبهه های جنگ حق علیه باطل.


جعبه ابزار