سید احمد میرنیا طوسی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افسید احمد میرنیا در سال دوم جنگ تحمیلی و در سن شانزده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید سید احمد میرنیا طوسی (۱۳۴۳ نکا _ ۱۳۶۰ گیلانغرب) متولد روستای زیبای طوسکلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. سید احمد میرنیا در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش آسیه رحمانی و پدرش سید اسماعیل نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

سید احمد میرنیا طوسی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

سید احمد میرنیا طوسی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۰/۱۰/۰۷ هجری شمسی در منطقه گیلانغرب / شیاکوه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر مطهر شهید میرنیا چندین سال مفقودالاثر بود که در سال/۱۳۷۵ تشییع و در گلزار شهدای طوسکلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید میرنیا طوسی

[ویرایش]

کل نفس ذائقه الموت ؛ هر نفسی چشنده مرگ است ولی چه بهتر هر فرد داوطلبانه حاظر شود به ندای حق لبیک گوید... امیدوارم پس از مرگم بازماندگان راهم را ادامه دهند. درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی و درود فراوان به تمامی رزمندگان جبهه های حق علیه باطل. والسلام

جعبه ابزار