رمضان موسی نژاد

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افرمضان موسی نژاد گل چالسری در سال چهارم جنگ تحمیلی به شهادت رسید


تولد

[ویرایش]

شهید رمضان موسی نژاد گلچالسری (۱۳۳۹ نکا_ ۱۳۶۲خرمال) متولد روستای زیبای آجند شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. رمضان موسی نژاد در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش سیده هاجر میرفضلی و پدرش جلیل نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

رمضان موسی نژاد در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند پنجم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

رمضان موسی نژاد سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و در لشکر۷۷خراسان به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۲/۱۲/۰۴ هجری شمسی در منطقه خرمال عراق و در عملیات خیبر شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت.پیکر پاک این شهید بزرگوار مفقودالاثر است. شهید موسی نژاد هنگام شهادت بیست و سه سال و یک ماه سن داشت. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید رمضان موسی نژاد

[ویرایش]

خدایا اگر تمام گلوله ها به قلبم اصابت کنند حاظر نیستم امام عزیزم ناراحت باشد. خدایا خودت اگاهی تنها هدیه ای که میتوانم به پیشگاهت تقدیم کنم جان من است و امیدوارم پذیرفته باشی،براستی تنها راه نجات خود از اتش دوزخ و عذاب الهی فقط چشیدن شربت شهادت میدانم...

جعبه ابزار