رمضان عباسی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افرمضان عباسی در سال دوم جنگ تحمیلی و در هجده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید رمضان عباسی (۱۳۴۲ طبقده _ ۱۳۶۱ دارخوین) متولد روستای زیبای طبقده شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. رمضان عباسی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش فاطمه صغری عرب و پدرش کریم نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

رمضان عباسی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، شهید در شهرهای نکا و قم مشغول فراگیری دروس حوزوی بوده.ایشان مجرد و فرزند دوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

رمضان عباسی در عضویت بسیجی به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۱/۰۵/۱۸ هجری شمسی در منطقه دارخوین شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید عباسی پس از تشییع در زادگاهش طبقده دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید عباسی

[ویرایش]

شهادت باعث می شود که انسان با خدا ملاقات کند. به، چه سعادتی.
چه زیبا گفت:رسد آدمی به جایی که به جز خدا نداند. پدر و مادر عزیزم شما باید در دنیا امتحان خود را بدهید، فرزند داری هم آزمایش است؛ همه چیز آزمایش است. پدری مثل حضرت ابراهیم و مادری مثل حضرت هاجر باشید؛ فردای قیامت به خدا می گوئید که ما اسماعیلمان را در راه تو و دین تو و برای لبیک گفتن به ندای فرزند حضرت فاطمه س که در مقابل شرق و غرب هل من ناصر ینصرنی سر داده فرستادیم...
... اگر قدر این عزت و عظمت انقلاب را ندانیم و خط امام خمینی را که فرزند پیامبر است ادامه ندهیم به گیر منصور دوانیقی ها خواهیم افتاد.جعبه ابزار