رضا عبدالهی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افرضا عبدالهی در سال ششم جنگ تحمیلی به شهادت رسید.شهید عبدالهی در رسته توپخانه به اسلام خدمت می کرد.


تولد

[ویرایش]

شهید رضا عبدالهی (۱۳۴۵ نکا_ ۱۳۶۵ حاج عمران) متولد روستای زیبای چالوپل شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. رضا عبدالهی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش رقیه ملک بالا و پدرش ابراهیم نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

رضا عبدالهی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

رضا عبدالهی سرباز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۰۶/۱۲ هجری شمسی در منطقه حاج عمران و در عملیات کربلای دو شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید عبدالهی در مورخه ۱۳۶۵/۰۶/۱۸ تشییع و در گلزار شهدای آبلو دفن شد. شهید عبدالهی هنگام شهادت نوزده سال و یازده ماه سن داشتند.سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید رضا عبدالهی

[ویرایش]

...امیدوارم که مرا به عنوان برادر کوچکی از یاد نبرید و مرا به یاد داشته باشید... سلام گرم میرسانم خدمت ادامه دهنده ی راهم محدثه ی عزیزم که مثل اینکه دیگر او را نخواهم دید سلام میرسانم و لب و صورت نازدانه داداشم را میبوسم امیدوارم که سلاح به زمین افتاده ی مرا بعد از دوران کودکی با حجاب خود بردارد که این ارزو را دارم.... این چند کلمه را ساعت ۱۱:۲۰دقیقه ی شب به عنوان وصیتنامه به خانواده ام نوشتم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جعبه ابزار