رحیم فتحی واوسری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افرحیم فتحی واوسری در سال سوم جنگ تحمیلی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید رحیم فتحی واوسری (۱۳۴۰ ساری_۱۳۶۱موسیان) متولد روستای زیبای واوسر شهرستان شهید پرور ساری استان مازندران است. رحیم فتحی واوسری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش زهرا خلیلی و پدرش رحمن نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

رحیم فتحی واوسری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد بود.

شهادت

[ویرایش]

رحیم فتحی واوسری در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۱/۰۸/۱۸ هجری شمسی در منطقه موسیان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت.پیکر پاک شهید فتحی پس از سال ها مفقودالاثر بودن تشییع و در گلزار شهدای آجند دفن شد. شهید فتحی هنگام شهادت بیست و یک سال و شش ماه سن داشت. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید رحیم فتحی واوسری

[ویرایش]

... وظیفه خود میدانستم به جبهه حق علیه باطل بروم و بعد بخاطر مقطع زمانی که اسلام عزیز مورد حمله و تجاوز جهان خواران غرب و شرق و منافقین قرار گرفت و بعد از ۱۴۰۰ سال در جهان پر از ظلم و ستم باز هم مظلوم و غریب و تنها واقع شد ما بتوانیم لا اقل با حظور در جبهه اسلام علیه کفر و ظلم خدمت کنیم تا خیری کرده باشیم و امید دارم که خداوند بزرگ به ما توفیق این را بدهد که از جهاد اکبر که همان مبارزه با نفس درون خود و خودخواهی-ریاکاری-شهوت رانی-خود پرستی موفق و سربلند بیرون اییم و تا بتوانیم در جهاد اصغر خیری بکنم و اگر در حین این خدمت کوچک لیاقت معامله با خدا را داشتم یعنی رسیدن به شهادت که این درس بزرگی است از معلم شهادت و سالار شهیدان حسین بن علی که یکی از بزرگترین و عالیترین درجات و سیر صعودی خود نائل شوم و از شما پدر و مادر عزیز و مهربانم میخواهم که اگر من به این لیاقت که میدانم قابل این نیستم رسیدم دست به سوی خدا بکنید و از خداوند بزرگ و مهربان ظهور امام زمان و طول عمر و سلامتی امام عزیز و پیروزی رزمندگان اسلام در تمامی جبهه های اسلام دعا کنید از براردان خود میخواهم که همیشه در نماز ها از خدا ظهور امام زمان بخواهند و برای سلامتی رهبر انقلاب دعا کنید...

و از برادرانم میخواهم اسلحه ی خونینم را از زمین بردارید و تا پیروزی امام خمینی راه را ادامه دهید که همان راه اسلام عزیز است. از تمامی ملت ایران و امت شهید پرور و مبارز میخواهم که همیشه رهرو امام باشید که اسیبی بر اسلام نخورد و از ملت ایران میخواهم که حق الناس که برگردن ماست ببخشید تا خداوند رحمن و رحیم ما را ببخشد...

خدایا ظهور امام زمان را نزدیک کن.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی تورا بجان مهدی خمینی را نگهدار

جعبه ابزار