رجبعلی عظیمی طوسی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افرجبعلی عظیمی در سال چهارم جنگ تحمیلی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید رجبعلی عظیمی طوسی (۱۳۴۲ نکا _ ۱۳۶۲ مریوان) متولد روستای زیبای طوسکلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. رجبعلی عظیمی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش سیده مریم حسینی شریفی و پدرش علی گدا نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

رجبعلی عظیمی طوسی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند اول خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

رجبعلی عظیمی طوسی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۲/۰۸/۰۲ هجری شمسی در منطقه مریوان و در عملیات والفجر چهار شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید عظیمی در مورخه ۱۳۶۲/۰۸/۰۷ تشییع و در زادگاهش طوسکلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید عظیمی

[ویرایش]

... از آنجا که خود را مسلمان می دانم و یک مسلمان زمانی می تواند ادعای مسلمان بودن کند که به دستورات الهی اسلام عمل نماید وظیفه ی اسلامی و انسانی خود دانسته ام که به ندای امام عزیز لبیک گویم و عازم جبهه ی حق علیه باطل شوم... از شما می خواهم که پیرو ولایت فقیه باشید و امام عزیز را دعا کنید و تا توان دارید خدمت به اسلام نمایید و وحدت خود را حفظ نمایید؛ مواظب حرکات ضد انقلاب در جامعه باشید و در کارهایتان بیش از پیش دقت نمایید؛ پیام رسان خون شهیدان باشید.

... و در پایان از تمام مسئولین کشور می خواهم که در هر پست و مقامی که هستند در خط امام باشند. نکند که خدای ناکرده دنبال پست و مقام بروند از شما می خواهم که بخاطر خون شهیدان کارهایتان را بخوبی انجام دهید و خدمتگذار مردم باشید و در خط امام گام بردارید...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

جعبه ابزار