حسین رضایی کوهساری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افحسین رضایی در سال هفتم جنگ تحمیلی و در سن هجده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید حسین رضایی کوهساری (۱۳۴۷ نکا _ ۱۳۶۵ شلمچه) متولد روستای زیبای کوهسارکنده شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. حسین رضایی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش بی بی نصیری و پدرش ولی نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

حسین رضایی کوهساری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول دبیرستان با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

حسین رضایی کوهساری در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۰/۲۵ هجری شمسی در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید رضایی پس از تشییع در زادگاهش کوهسارکنده دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید رضایی

[ویرایش]

... همه ما می دانیم که مردن حق است و چه خوب است که در راه رضای حق تعالی بمیریم... چرا راهی جبهه ها نمی شوید ؟ ویا چرا در پشت جبهه به جنگ و جهاد با ملحدین کمک و یاری نمی کنید؟ آیا نمی دانید که همه ما باید با یک کفن و اعمال خودمان راهی آن دیار خواهیم شد. پس چرا در دنیا غرق شده اید؟ بکوشید که اعمال خیر و خوبی داشته باشید... ای ملت ایران امام را تنها نگذارید جبهه ها را خالی نکنید... ای برادران راه مرا ادامه دهید و نگذارید سلاحم بر زمین بماند و جنگ را فراموش نکنید؛ خیلی مشتاق کربلایم اگر شما به آنجا رسیدید عوض من بر قبر شش گوشه امام حسین ع بوسه بزنید.
... دانش آموزان درس های خود را بخوانید و در سنگر مدرسه غفلت نکنید، همین درس خواندن شما مشت محکمی است بر دهان استکبار جهانی... در آخر از همه معلمان کمال تشکر را دارم که هم درس مدرسه و هم درس عشق به خدا را به من آموختند...

جنگ جنگ تا رفع فتنه در جهان
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
جعبه ابزار