جانعلی رضایی کوهساری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افجانعلی رضایی در سال هفتم جنگ تحمیلی و در سن بیست سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید جانعلی رضایی (۱۳۴۶ نکا _ ۱۳۶۶ بانه) متولد روستای زیبای کوهسارکنده شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. جانعلی رضایی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش فاطمه مسافری پیله کوهی و پدرش رمضان نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

جانعلی رضایی کوهساری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع چهارم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۶۴ ازدواج نموده و فرزند هفتم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

جانعلی رضایی کوهساری سرباز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۶/۰۲/۱۰ هجری شمسی در منطقه بانه و در عملیات کربلای ده شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید رضایی پس از تشییع در زادگاهش کوهسارکنده دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید رضایی کوهساری

[ویرایش]

... شکر خدا را که توفیق حضور در جبهه ها را به بنده ی حقیر عنایت کرد تا بتوانم به پیکار بر علیه جانیان و از خدا بی خبران بپردازم... راهی را که من می روم راهیست که خود آزادانه اختیار کرده ام و یقین دارم که پیمودن راه راست تنها در لبیک گفتن به ندای امام امت است. زیرا امام بهترین راهنما در مکتب اسلام و بزرگترین خادم واقعی اسلام و اسلام نیز بهترین دین خداست... راهی را که انتخاب نموده ام بالعین می دانم راهیست که سید الشهدا رفت...
مادر عزیزم از اینکه من شهید شدم ناراحت نباشید چون شهادت از دست دادن نیست بلکه بدست اوردن است مادر عزیزم اگر من شهید شدم سلام شما را به امام حسین ع خواهم رساند و عوض آن اگر دست شما به ضریح مطهر سیدالشهدا رسید جای من هم زیارت کنید... والسلام.
جعبه ابزار