اکبر ساعی اومالی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افاکبر ساعی در سال دوم جنگ تحمیلی به شهادت رسید و در هنگام شهادت بیست ساله بود.


تولد

[ویرایش]

شهید اکبر (ولی) ساعی اومالی (۱۳۴۳ نکا _ ۱۳۶۱ خرمشهر) متولد روستای زیبای اومال شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. اکبر ساعی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش ماه جان اکبری و پدرش علی نقی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

اکبر ساعی اومالی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، ایشان دانشجوی تربیت معلم شهید خورشیدی مشهد بودند.شهید بزرگوار مجرد و فرزند پنجم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

اکبر ساعی اومالی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کردند که در ۱۳۶۱/۰۲/۱۰ هجری شمسی در منطقه خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید ساعی در مورخه ۱۳۶۲/۰۲/۱۳ تشییع و در امامزاده ابوالحسن کیا در زادگاهش دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید ساعی

[ویرایش]

بارالها تو افریننده ی اسمان و زمینی تو دانای به غیب و شهود هستی تو بخشنده و بخشاینده هستی پروردگارا من با تو عهد بستم که در دنیا به فرمان تو باشم شهادت بر یگانگی و توحید تو میدهم گواهی میدهم که جر تو خدائی نیست تو یگانه و بی همتائی و تو یکتایی و شریک نداری اقرار میکنم که حضرت محد بن عبد الله بنده و رسول و پیام آور تو و هادی و راهنمای تو در میان امت است و گواهی میدهم که بهشت و جهنم حق است و موجود است اقرار میکنم که بعث و حشر و حساب و کتاب و میزان صراط حق بر قرار است و اعتراف میکنم پروردگارا که قران کلام تواست و برای مردم دنیا به زبان پیامبرت نازل فرمودی.

برادران و خواهران و ای پدر و مادرم قیامت را فراموش نکنید و اخرت خود را فدای دنیای فانی نکنید و دائما دنیا را از یاد ببرید و ارزوی مرگ با عزت بکنید. پدر و مادرم و برادران و خواهران حزب الله مرا در گورستان عمومی روستای اومال و در کنار خواهرم فاطمه دفن کنید و در شب اول قبر برایم نماز وحشت بخوانید برادران در مزار من قران بخوانید تا روح من شاد گردد. درخاتمه ای برادران حزب الهی شما را به تقوای الهی و پیروی از خط سرخ امام خمینی و مبارزه با منافقین سفارش میکنم. و خواهران مجاهدین اسلامی را به حجاب اسلامی و زندگی زینب گونه و مبارزه با زیبائی نگری ها و حمایت از حقیقت نگری ها سفارش میکنم. قران را بخوانید و بخوانید و بخوانید و در ان تفکر و اندیشه نمائید بر مبنای قران عمل کنید که بهترین اعمال است نماز را بجای اورید تا شما را از بدی ها دور و بر خیرها نزدیک کند

والسلام و علیکم و رحمه الله / اکبر ساعی اومالی


جعبه ابزار