امیر قربانزاده اومالی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افامیر قربان زاده در سال دوم جنگ تحمیلی به شهادت رسید و هنگام شهادت بیست ساله بود.


تولد

[ویرایش]

شهید امیر قربان زاده (۱۳۴۱ نکا _ ۱۳۶۱ شوش) متولد روستای زیبای اومال شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. امیر قربان زاده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش مریم کلانتری و پدرش عیسی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

امیر قربان زاده در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند اول خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

امیر قربانزاده سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و در تیپ ۵۵ هوابرد شیراز به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۱/۰۱/۰۶ هجری شمسی در منطقه شوش / رقابیه و در عملیات غرور آفرین فتح المبین در اثر اصابت ترکش خمپاره به پای چپ و سینه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید قربان زاده پس از تشییع در امامزاده ابوالحسن کیا در زادگاهش دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

وصیتنامه شهید قربان زاده

[ویرایش]

... آنچه را در این وصیتنامه مینویسم حضور قلبی من است و انچه را که من انتخاب کرده ام راهیست که تمام مستضعفین برای برچیده شدن ظلم باید این راه را طی کنند سرور شهیدان عالم حسین بن علی علیه السلام که فرمودند در برابر ظلم ایستادگی کنید تا نابود شوند، من جهاد میکنم و در راه خدا و تا این مزدوران را از وطن بیرون نکنم ارام نخواهم گرفت...


جعبه ابزار