الیاس جمشیدی کوهساری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افالیاس جمشیدی در سال اول جنگ تحمیلی و در سن بیست و چهار سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید الیاس جمشیدی (۱۳۳۶ نکا _ ۱۳۶۰ میمک) متولد روستای زیبای کوهسارکنده شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. الیاس جمشیدی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش سیده سکینه حسینی و پدرش ابوالقاسم نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

الیاس جمشیدی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم تجربی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند چهارم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

الیاس جمشیدی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۰/۱۲/۲۸ هجری شمسی در در منطقه میمک تیر مستقیم دشمن به شکم ایشان اصابت کرد و بعد از منتقل شدن به بیمارستان امام خمینی تهران در بیمارستان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید جمشیدی پس از تشییع در زادگاهش کوهسارکنده دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید جمشیدی

[ویرایش]

ای کسانیکه در جبهه های حق بر علیه باطل می جنگید مقاوم و استوار باشید و همیشه به یاد خدا باشید تا خدا شما یاری و نصرت دهد و کشته شدن در راه خدا افتخار است که خدا به بندگانش داده است بلی کشته شدن گاه در ذلت و پستی است و گاه با کمال مردانگی و عزت است و امروز همان روزی است که در زیارت نامه حضرت اباعبدالله (ع) می خوانیم که ای کاش ما در آن روز بودیم و شما را یاری می کردیم و امروز همان روز است که فرزند خمینی یا روح خدا ابراهیم زمان خمینی بت شکن امید مستضعفان جهان از شما کمک و یاری میخواهد که در مقابل کفار بایستید و با تمام قدرت از کشته شدن در خدا نهراسید که شهادت تزریق خون است بر پیکر اجتماع و شهید خون می دهد برای اجتماع و شهادت همچون میوه ای است که نمی شود آن را خام از درخت چید... هیچکس برای شخصی یا ملت و یا ملی گرایی جانش را نمی دهد بلکه برای خداست و همین طوری که امام عزیزمان فرموده است ملی گرایی اساس بدبختی مسلمین است و از نظر ما محکوم است و این ملت هیچگاه روحانیت را تنها نخواهد گداشت و پشت سر ولایت فقیه حرکت خواهد کرد امیدوارم که ملت ایران پشت سر امام برای تداوم انقلاب کوشا باشند.
جعبه ابزار