اصغر نوروزی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افاصغر نوروزی در سال هفتم جنگ تحمیلی و در سن پنجاه و سه سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید اصغر نوروزی کمیشانی (۱۳۱۲ نکا _ ۱۳۶۶ عراق) متولد روستای زیبای کمیشان شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. اصغر نوروزی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش نرگس نوروزی و پدرش حسین نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

اصغر نوروزی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت ایشان تحصیلات را در مقطع دوم نهضت سواد آموزی در مناطق نبرد با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار متاهل بودند و از ایشان هشت فرزند (دو پسر؛ شش دختر) به یادگار مانده است.


شهادت

[ویرایش]

اصغر نوروزی در عضویت بسیجی در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۶/۰۲/۰۱ هجری شمسی در خاک عراق (غرب کشور) شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید نوروزی در مورخه ۱۳۶۶/۰۲/۰۸ تشییع و در زادگاهش کمیشان دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید نوروزی

[ویرایش]

... به نام خداوندی که وجودم و هستی ام از اوست و زندگی ام برای اوست. من برای اینکه احساس نموده ام که حفظ این انقلاب حفظ اسلام است و تنها در تحت رهبری امام عزیز می توانم این انقلاب الهی و اسلامی را حفظ نمایم بنابر این باید از هر گونه جان فشانی در راه انقلاب فروگذاری نکنیم و تا آخرین قطره خون برای صدور این انقلاب مبارزه و جهاد کنیم در این راه جان و خون من چه ارزشی دارد که فدا شود...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
جعبه ابزار