اسماعیل رضایی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افاسماعیل رضایی در سال هفتم جنگ تحمیلی و در چهارده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید اسماعیل رضایی عبدالملکی (۱۳۵۰ نکا _ ۱۳۶۵ شلمچه) متولد روستای زیبای نوذر آباد شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. اسماعیل رضایی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش هنده غمگین و پدرش رمضان نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

اسماعیل رضایی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع متوسطه با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند ششم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

اسماعیل رضایی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۲/۱۴ هجری شمسی در منطقه شلمچه و در عملیات تکمیلی کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید رضایی پس از سال ها مفقودالاثر بودن در مورخه ۱۳۷۴/۰۵/۰۸ تشییع و در زادگاهش نوذر آباد دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید رضایی

[ویرایش]

به نام آنکه حرکتم را با یاد او و ادامه حرکتم به عشق او و انتهای حرکتم به او ختم شده. فرمانروای آسمان ها و زمین؛ دانای آشکار و نهان؛ قادر بی همتا و صاحب روز جزا. او که مرا آفریده و هدایتم کرد، بوسیله ی پیامبرانش بالاخص حضرت محمد و امامان معصوم و باقی گذاشت مهدی عج را جهت داد خواهی از ظالمان و بر انگیخت خمینی را به نیابتش تا ره گشای انقلاب جهانی مهدی عج باشد و وعده نمود مستضعفین را به وراثت و حکومت بر زمین و بشارت داد مومنین را به پاداش بزرگ و مشرکین را به عذاب دردناک. و برپا می دارد قیامت را تا جزای اعمال بندگان به عدل بپردازد.

... و امت ما این سعادت را یافت تا ایمانش را اثبات کند و با ایثار جان و مالش، دین محمدی را ترویج دهد و درخت اسلام را با خونش آبیاری کند و خالصانه بانگ بر آورد که ای یادگار محمد و مهدی صاحب زمان ، ای خمینی عزیز ما به راهت ایمان داریم و جان ناقابلمان را در راه اعتلای اسلام عزیز بر کف نهاده و از جنگ هراسی نداریم. اینکه آیه های قران را با ایمان تفسیر نمودی و ترفند های شیطان را بر ملا ساختی، ما ملت اسلام از غیر تو فرمان نمی بریم و به راه تو که همانا راه خداست دل بسته ایم و در پیمان خود به یاری حق پا بر جا خواهیم بود تا پوزه کفر جهانی را به سرکردگی آمریکا به خاک مالیده و مستضعفین را بر مستکبرین غالب گردانیم.

... و شما ای برادران و خواهران عزیز بدانید که برادر کوچکتان در راه اسلام قدم گذاشت و تنها از امامش تبعیت کرد و جز پیروزی اسلام و فتح کربلا و قدس هدف دیگری در سر نداشت و در این راه از جان گذشت؛ از شما نتظار دارم که این طریق الهی را به همت والای خود ادامه دهید و دست از حمایت اسلام بر ندارید اگر طالب سعادت دو عالمید...

... سعادت دو عالم در سایه ی اطاعت از ولایت فقیه است؛ تمام موشک ها؛ راکت ها، توپ ها، خمپاره ها اگرچه ظاهرا خرمشهر و دزفول و اهواز را ویران کرد و یا قصر شیرین و هویزه را به تلی از خاک مبدل می سایزد. اما تمام یورش ها و دد منشی های صدام و حامیانش برای محو اسلام عزیز و تسلط بر جان و مال مسلمین است. امت حزب الله وحدت کلمه را حفظ کنید و از منادیان تفرقه دوری نمائید و از یاد خدا غافل نباشید

ای مردم اگر می خواهید اسماعیل را فراموش بکنید؛ بکنید. ولی راه اسماعیل راه امام حسین است؛ فراموش نکنید.
جعبه ابزار