احمد حیدری محلی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افاحمد حیدری در سال هفتم جنگ و در سن سی و دو سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید احمد حیدری (۱۳۳۳ نکا _ ۱۳۶۵ شلمچه) متولد روستای زیبای حاجی محله شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. احمد حیدری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش ننه قلی زاده و پدرش اکبر نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

احمد حیدری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۵۶ ازدواج نموده و از ایشان چهار فرزندِ پسر به یادگار مانده است.

شهادت

[ویرایش]

احمد حیدری در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۰/۱۹ هجری شمسی در منطقه شلمچه و در عملیات تکمیلی کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید حیدری پس از سال ها مفقودالاثر بودن در مرداد/۱۳۷۴ تشییع و در گلزار شهدای حاجی محله دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید احمد حیدری

[ویرایش]

سلام بر امام مهدی که امید دیدار او را دارم و سلام بر امام حسین که امید زیارت او را دارم و سلام بر امام امت این پیر جماران که جانم فدای او. وصیت اول من به شما امت شهید پرور این است که وحدت را از یاد نبرید چون عامل تمام پیروزی های ما بوده و خواهد بود... پس وحدت کلمه را از یاد نبرید و با یکدیگر برادر باشید. ای امت شهید پرور اگر دوست دارید که بر کافران غالب شوید باید وحدت و یکپارچگی را حفظ کنید چون عامل شکست دشمنان اسلام وحدت مسلمین است.

و اما وصیت دومم این است که گوش کنید به حرف های ولایت فقیه که همان حرف های انبیا و اولیای خدا میباشد و راه انها را دنبال کنید که همان راه اولیای خداست پس ای امت شهید پرور اگر دوست دارید در دنیای فانی و اخرت سعادت مند باشید بر شما باد گوش دادن و عمل کردن به ولایت فقیه چون ایشان سعادت امت و نصرت مسلمین را میخواهند. ولایت فقیه میخواهد که دین زنده و پایدار بماند، ولایت فقیه میخواهد که من و شما خیر و سعادت در دنیا و اخرت داشته باشیم...

جعبه ابزار