احمد احمدی اطربی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افشهید احمد احمدی اطربی در سال چهارم جنگ تحمیلی شهید شد و هنگام شهادت شانزده سال و ده ماه سن داشت.


تولد

[ویرایش]

شهید احمد احمدی اطربی (۱۳۴۶ ۱۳۶۲) متولد روستای زیبای اطرب شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. احمد احمدی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش مرضیه قربانی و پدرش حیدر نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

احمد احمدی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

احمد احمدی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۲/۱۲/۰۴ هجری شمسی در منطقه دهلران و در عملیات والفجر شش شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. شهید احمد احمدی مفقودالاثر می باشند. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید احمد احمدی

[ویرایش]

... سلام بر بهشتی که مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان اسلام بود سلام بر یار امام ایت الله خامنه ای و همرزم شهید بهشتی... همانگونه که هر مالی که خداوند به انسان داد باید خمسش را بدهد من فکر میکنم که بهترین ثروت شما ما فرزندان شما هستیم پس اگر شهید شدم مرا خمس فرزندان خود حساب کن... همه دیر یا زود به طرف خدا خواهیم رفت انا لله و انا علیه راجعون و چه بهتر مرگ پر افتخار... تنها و تنها شهادت میتواند گلوی تشنه ی مرا سیر اب نماید و از کانال شهادت است که راه امام حسین تداوم می یابد.

خواهرم زینب گونه باش میدانم از دست دادن برادر چقدر بر خواهر سخت است و این را بدان که خون من رنگینتر از خون دیگران نیست خواهرم پیام من به تو فقط حفظ حجابت است... ملت عزیز ایران ای رهروان راه حسین و ای وارثان زمین امام عزیز خمینی کبیر را تنها نگذارید و همیشه گوش به فرمان روحانیت باشید که روحانیت بازوان انقلابند... در ضمن اگر به فیض شهادت نائل گشتم من را در امامزاده اطرب کنار ارامگاه شهید سیه چهره دفن کنید. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار «سرباز حقیر اسلام دانش اموز سال سوم راهنمایی مدرسه بلال حبشی روستای اطرب»


جعبه ابزار