ابوعلی معافی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افابوعلی معافی در رسته بهداشت به اسلام خدمت می کرد که در سال سوم جنگ تحمیلی و در هفده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید ابوعلی معافی (۱۳۴۴ عزت الدین _ ۱۳۶۱ موسیان) متولد روستای زیبای عزت الدین شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. ابوعلی معافی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش رقیه معافی و پدرش عبدالعلی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

ابوعلی معافی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم دبیرستان با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند چهارم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

ابوعلی معافی در عضویت بسیجی به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۱/۰۸/۲۷ هجری شمسی در موسیان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر شهید پس از تشییع در گلزار شهدای شهرستان نکا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید معافی

[ویرایش]

... اینجانب راهی را انتخاب نموده ام علی گونه؛ راه خدا؛ راه امام حسین ؛ راه رهبر انقلاب امام خمینی که تمام به یک مسیر ختم می شود و من نیز دنباله رو این راه می باشم...جعبه ابزار