جامخانه-امامزاده احمد

آستان مقدس امامزاده احمد (علیه السلام) ـ جامخانه

شرح حال: احتمال دارد که وی سیداحمد بن محمدالشعرانی بن عی بن حسین بن محمدبن عبیدالله الامیربن عبدالله بن حسن بن جعفرالخطیب بن حسن المثنی بن امام حسن(علیه السلام) باشد که سیدی جلیل القدر و از بزرگان سادات طبرستان بود.

شهرت محلی: به امامزاده احمد (علیه السلام) معروف می باشد.

اطلاعات فیزیکی: آستان امامزاده احمد (علیه السلام) در بخش میاندرود شهرستان ساری، 18کیلومتری شمال شهرساری، دهستان کوهدشت درروستای جامخانه.خیابان شهیدحسن بالویی واقع است.
بنای ساختمان بقعه مستطیل شکل است که شامل سه باب اتاق تودرتو می باشد زمین زیارتگاه حدود 1472 مترمربع است که دو اصله درخت آزاد تنومند در آن مشاهده می شود.

ادرس: استان مازندران ـ شهرستان ساری ـ بخش میاندرود ـ شهر ـ دهستان کوهدشت ـ روستای جامخانه


زیارتنامه: السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَ رَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجتهای خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

 

 پانویس


↑ پرتال جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران اسلامی

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 3303 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی