محمد حسن شعبانی

محمد حسن شعبانی
  • نام و نام خانوادگی: محمد حسن شعبانی
  • تاریخ تولد: 1352/04/28
  • تاریخ شهادت: 1366/10/24
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ بایع کلا
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: بایع کلا

تولد [سن هنگام شهادت 14 سال و 6 ماه]


شهید محمد حسن شعبانی (1352_1366) متولد روستای زیبای بایع کلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. محمد حسن شعبانی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش صنمبر همتی و پدرش محمدقلی نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [راهنمایی][مجرد]


محمد حسن شعبانی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند چهارم خانواده بود.

 

شهادت [راننده بولدوزر_جهادسازندگی_شلمچه][شهید سال هشتم جنگ تحمیلی]


محمد حسن شعبانی در عضویت جهادگر و به عنوان راننده بولدوزر به اسلام خدمت می کرد که در 1366/10/24 هجری شمسی در شلمچه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید شعبانی در مورخه 1366/10/18 تشییع و در زادگاهش بایع کلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید محمد حسن شعبانی


... سلام و درود بر ارواح طیبه ی شهدای گرانقدری که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم به راه امام و انقلاب نمودند و با تمام قدرت با دشمنان دین و مکتب مبارزه کردند... پدر و مادر مهربانم اگر خداوند سعادت را نصیب حقیر کرد و شهید شدم تقاضا دارم برایم گریه نکنید و بعد از اینکه جسدم به دستتان رسید  پیکرم را بردارید و نماز شکر بخوانید زیرا من این راه را اگاهانه انتخاب کردم و نهایت ارزویم شهادت بود... از برادران عزیزم میخواهم راه سرخ مرا که همانا پیروی از خط ولایت فقیه و امام امت است ادامه دهند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکنید و در مقابل خط های انحرافی که خون شهدا را پایمال میکند بایستید.از دوستان عزیز هم محلی میخواهم با فعالیت در گروه مقاومت و انجمن اسلامی رسالت ادامه راه شهدا را انجام رسانند و از امت حزب الله نکا میخواهم با شرکت در ایین دشمن شکن و پرشکوه نماز جمعه مشت محکمی بر دهان سازشکاران و منحرفان بکوبند

در شعارهای خود مرگ بر امریکا را فراموش نکنید ..به امید پیروزی انقلاب اسلامی بر کفر جهانی... ای دشمن بدان: مکتبم اسلام ، انقلابم اسلام و رهبرم خمینی است

خدایا خدایا تا انلاب مهدی خمینی را نگه دار

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

خواندن 3091 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی