محمد معافی

محمد معافی
  • نام و نام خانوادگی: محمد معافی
  • تاریخ تولد: 1343/08/01
  • تاریخ شهادت: 1361/08/16
  • محل شهادت / نام عملیات: موسیان
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ بایع کلا
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: بایع کلا

تولد [سن هنگام شهادت 18 سال]


شهید محمد معافی (1343_1361) متولد روستای زیبای بایع کلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. محمد معافی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش طاووس کاظمی و پدرش جعفرقلی نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [ابتدایی][مجرد]


محمد معافی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند نهم خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی_لشکر25کربلا_موسیان][شهید سال سوم جنگ تحمیلی]


محمد معافی در عضویت بسیجی و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1361/08/16 هجری شمسی در موسیان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید معافی در مورخه 1361/08/23 تشییع و در حیاط مسجد بایع کلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید محمد معافی


اینجانب محمد معافی می باشم که عضو بسیج سپاه پاسداران بوده و برای مبارزه با صدامیان عازم جبهه میباشم و رفتن به جبهه برای من یک وظیفه اسلامی و انسانی است و هیچ اجباری در بین نبوده و با کمال میل حاضرم جانم را برای اسلام و امام فدا نمایم و افتخار میکنم که به جبهه رفته و کمک ناچیزی به اسلام نموده ام و تا جان در بدن دارم سعی و تلاش میکنم به اسلام و امام خدمت نمایم و به خواست خدا اگر در راه اسلام و امام شهید شدم اولین سفارش من به عنوان یک شهید این است که امام را تنها نگذارید این پیام تمام شهیدان اسلام است و انچه که مایه دلگرمی ما است اینست که امام را داریم و از حضرت ولی عصر امام زمان عج خواستاریم که امام خمینی را محفوظ بدارد و این انقلاب حتما با انقلاب مهدی عج پیوند خواهد خورد و در ان زمان تمامی شیطان صفتان و کوردلان و همه ی انهایی که به عللی به اسلام و امام و امت شهید پرور ایران ضربه زده اند بازخواست گردیده و به کیفر اعمال زشت خود برسند ضدانقلابیون بدانند که ملت هیچگاه امام را تنها نخواهند گذاشت بار دیگر این سفارش را به عنوان یک فرد مسلمان از ملت مسلمان داشته و دارم که امام را تنها نگذارید . والسلام

 

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

خواندن 2692 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی