رحیم فتحی واوسری

رحیم فتحی واوسری
  • نام و نام خانوادگی: رحیم فتحی واوسری
  • تاریخ تولد: 1340/02/20
  • تاریخ شهادت: 1361/08/18
  • محل شهادت / نام عملیات: موسیان [مهران]
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ آجند
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای روستای آجند

تولد [سن هنگام شهادت 21 سال و 6 ماه]


شهید رحیم فتحی واوسری (1340_1361) متولد روستای زیبای واوسر شهرستان شهید پرور ساری استان مازندران است. رحیم فتحی واوسری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش زهرا خلیلی و پدرش رحمن نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [متوسطه][مجرد]


رحیم فتحی واوسری در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند (چندم؟؟) خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی_لشکر25کربلا_موسیان][شهید سال سوم جنگ تحمیلی]


رحیم فتحی واوسری در عضویت بسیجی و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1361/08/18 هجری شمسی در موسیان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت .پیکر پاک شهید فتحی پس از سال ها مفقودالاثر بودن تشییع و در گلزار شهدای آجند دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید رحیم فتحی واوسری


... وظیفه خود میدانستم به جبهه حق علیه باطل بروم و بعد بخاطر مقطع زمانی که اسلام عزیز مورد حمله و تجاوز جهان خواران غرب و شرق و منافقین قرار گرفت و بعد از 1400 سال در جهان پر از ظلم و ستم باز هم مظلوم و غریب و تنها واقع شد ما بتوانیم لا اقل با حظور در جبهه اسلام علیه کفر و ظلم خدمت کنیم تا خیری کرده باشیم و امید دارم که خداوند بزرگ به ما توفیق این را بدهد که از جهاد اکبر که همان مبارزه با نفس درون خود و خودخواهی-ریاکاری-شهوت رانی-خود پرستی موفق و سربلند بیرون اییم و تا بتوانیم در جهاد اصغر  خیری بکنم و اگر در حین این خدمت کوچک لیاقت معامله با خدا را داشتم یعنی رسیدن به شهادت که این درس بزرگی است از معلم شهادت و سالار شهیدان حسین بن علی که یکی از بزرگترین و عالیترین درجات  و سیر صعودی خود نائل شوم و از شما پدر و مادر عزیز و مهربانم میخواهم که اگر من به این لیاقت که میدانم قابل این نیستم رسیدم دست به سوی خدا بکنید و از خداوند بزرگ و مهربان ظهور امام زمان و طول عمر و سلامتی امام عزیز و پیروزی رزمندگان اسلام در تمامی جبهه های اسلام دعا کنید از براردان خود میخواهم که همیشه در نماز ها از خدا ظهور امام زمان بخواهند و برای سلامتی رهبر انقلاب دعا کنید ... و از برادرانم میخواهم اسلحه ی خونینم را از زمین بردارید و تا پیروزی امام خمینی راه را ادامه دهید که همان راه اسلام عزیز است. از تمامی ملت ایران و امت شهید پرور و مبارز میخواهم که همیشه رهرو امام باشید که اسیبی بر اسلام نخورد و از ملت ایران میخواهم که حق الناس که برگردن ماست ببخشید تا خداوند رحمن و رحیم ما را ببخشد... خدایا ظهور امام زمان را نزدیک کن.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی تورا بجان مهدی خمینی را نگهدار

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

خواندن 1211 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی