صمد ذکریایی

صمد ذکریایی
  • نام و نام خانوادگی: صمد ذکریایی
  • تاریخ تولد: 1344/02/01
  • تاریخ شهادت: 1364/01/11
  • محل شهادت / نام عملیات: جزیره مجنون
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ ارم (سفید کوه)
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: امامزاده پنج تن ارم

تولد [سن هنگام شهادت 19 سال و 11 ماه]


شهید صمد ذکریایی (1344_1364) متولد روستای زیبای سفیدکوه شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. صمد ذکریایی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش سیده زهرا هاشمی و پدرش رضامحمد نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [ابتدایی][مجرد]


صمد ذکریایی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در حد خواندن و نوشتن بود .شهید بزرگوار مجرد و فرزند پنجم خانواده بود.

 

شهادت [سرباز ارتش_لشکر 77 خراسان_مجنون][شهید سال پنجم جنگ تحمیلی]


صمد ذکریایی سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و در لشکر 77 خراسان به اسلام خدمت می کرد که در 1364/01/11 هجری شمسی در جزیره مجنون شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید ذکریایی در مورخه 1364/01/18 تشییع و در امامزاده پنج تن ارم دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید صمد ذکریایی


... من دوره شخصی گری ام کشاورز بودم و دانستم که خدمت سربازی امر واجب هر انسانی است که در راه خدا و اسلام عزیز جهاد کند و من اولا از پدر و مادرم خواهشمندم که از مرگ من هیچ ناراحت نباشند... و همچون از برادران و خواهران امیدوارم که ناراحت نباشند چون وظیفه هر انسانی جهاد در راه خدا میباشد و امیدوارم که از درگاه خداوند که هم در راه حق دفاع کنند... ارزوی من فرج امام زمان و دیدن امام امت بود که در این دنیا نرسیدم و امیدوارم شما دوستان و اشنایان به این ارزو برسید.و از خداوند متعال میخواهم که شهادتم را قبول کند و مرا با حسینیان محشور بگرداند و از شما خواهشی دارم تا وقتی که در این دنیای دنی هستید  در دعاهای کمیل و توسل و امثال اینها شرکت کنید. من که رفتم چه چیز به دردم میخورد جز کار نیک و ثواب؟؟ هیچ  چیز دیگر به درد من نمیخورد.. و از شما خواهشمندم که یک سری هم به کتاب معاد بزنید و ان را بخوانید ، بدانید که واقعا چه زجری و چه فشار قبری .و چه سوال هایی و چه ملاک هایی و چه بهشت و چه جهنمی...خلاصه چه بگویم این دنیا محل امتحان و ازمایش است و امیدوارم شما مورد نظر خداوند و رحمت خدا باشید چون شرافت ما در این جنگ است. والسلام

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 1810 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی