احمد حیدری محلی

احمد حیدری محلی
  • نام و نام خانوادگی: احمد حیدری محلی
  • تاریخ تولد: 1333/04/02
  • تاریخ شهادت: 1365/12/24
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه/تکمیلی کربلای 5
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ حاجی محله
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای حاجی محله

تولد [سن هنگام شهادت 32 سال و 8 ماه]


شهید احمد حیدری (1333_1365) متولد روستای زیبای حاجی محله شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. احمد حیدری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش ننه قلی زاده و پدرش اکبر نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [ابتدایی][متاهل_چهار پسر]


احمد حیدری در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع سوم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار در سال/1356 ازدواج نموده و از ایشان چهار فرزند [چهار پسر] به یادگار مانده است.

 

شهادت [بسیجی_لشکر 25 کربلا_شلمچه][عملیات تکمیلی کربلای 5][شهید سال هفتم جنگ تحمیلی]


احمد حیدری در عضویت بسیجی و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1365/10/19 هجری شمسی در شلمچه و در عملیات تکمیلی کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید حیدری پس از سال ها مفقودالاثر بودن در مرداد/1374 تشییع و در گلزار شهدای حاجی محله دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید احمد حیدری


سلام بر مهدی که امید دیدار او را دارم و سلام بر حسین که امید زیارت او را دارم و سلام بر امام امت این پیر جماران که جانم فدای او. وصیت اول من به شما امت شهید پرور این است که وحدت را از یاد نبرید چون عامل تمام پیروزی های ما بوده و خواهد بود... پس وحدت کلمه را از یاد نبرید و با یکدیگر برادر باشید . ای امت شهید پرور اگر دوست دارید که بر کافران غالب شوید باید وحدت و یکپارچگی را حفظ کنید چون عامل شکست دشمنان اسلام وحدت مسلمین است.

و اما وصیت دومم این است که گوش کنید به حرف های ولایت فقیه که همان حرف های انبیا و اولیای خدا میباشد و راه انها را دنبال کنید که همان راه اولیای خداست پس ای امت شهید پرور اگر دوست دارید در دنیای فانی و اخرت سعادت مند باشید بر شما باد گوش دادن و عمل کردن به ولایت فقیه چون ایشان سعادت امت و نصرت مسلمین را میخواهند . ولایت فقیه میخواهد که دین زنده و پایدار بماند ، ولایت فقیه میخواهد که من و شما خیر و سعادت در دنیا و اخرت داشته باشیم ...

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 2833 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی