علی اصغر نظری

علی اصغر نظری
  • نام و نام خانوادگی: علی اصغر نظری کمیشانی
  • تاریخ تولد: 1343/01/03
  • تاریخ شهادت: 1364/11/21
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/کمیشان
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای کمیشان

تولد [سن هنگام شهادت 21 سال و 10 ماه]


شهید علی اصغر نظری کمیشانی (1343_1364) متولد روستای زیبای کمیشان شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی اصغر نظری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش گل بانو طاهرپور و پدرش قاسمعلی نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دیپلم] [متاهل]


علی اصغر نظری در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار در مورخه 1364/05/03 ازدواج نموده  و فرزند اول خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی_لشکر 25 کربلا_شلمچه] [شهید سال ششم جنگ تحمیلی]


علی اصغر نظری کمیشانی در عضویت بسیجی و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1364/11/21 هجری شمسی در شلمچه مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شد و در آنجا شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید نظری در مورخه 1364/11/28 تشییع و در زادگاهش کمیشان دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید علی اصغر نظری کمیشانی


با سلام و درود بر فرمانده جبهه ها آقا امام زمان و نائب بر حقش پیر جماران و یار مستضعفان نجات دهنده محرومان کوبنده ستمگران ؛ ابراهیم زمان امام خمینی... سپاس خدائی را که دوباره فرصتی عطا فرمود تا بتوانم دوباره به سوی جبهه رو کنم و دین خود را نسبت به این آب و خاک و امت و رهبرم ادا کنم. اگر مرا چندین بار زنده کنند و بکشند دست از اسلام و رهبرم بر نمی دارم و تسلیم بیگانگان نخواهم شد معلمم حسین ع است چگونه مبارزه کردن و چگونه به شهادت رسیدن را از معلمم حسین ع درس گرفتم. شهادت به حکم اینکه عملی آگاهانه و اختیاری است و در راه هدفی مقدس است و از هرگونه انگیزه خود گرایانه منزه و مبرا است تحسین انگیز و افتخار آمیز است ، عملی قهرمانانه تلقی می گردد و در میان انواع مرگ ها این تنها نوع مرگ است که از حیات و زندگی برتر و مقدس تر و عظیم تر و فخیم تر است و پیروزی از آن ماست چه با رفتن و چه با ماندن.

و شما ای خواهرانم زینب را الگوی خود قرار داده و انتقام خونم را می توانید با حجاب خود از دشمن بگیرید ...والسلام.

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

خواندن 2363 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی