اصغر نوروزی

اصغر نوروزی
  • نام و نام خانوادگی: اصغر نوروزی کمیشانی
  • تاریخ تولد: 1312/06/07
  • تاریخ شهادت: 1366/02/01
  • محل شهادت / نام عملیات: خاک عراق/غرب کشور [؟]
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/کمیشان
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای کمیشان

تولد [سن هنگام شهادت 53 سال و 8 ماه]


شهید اصغر نوروزی کمیشانی (1312_1366) متولد روستای زیبای کمیشان شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. اصغر نوروزی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش نرگس نوروزی و پدرش حسین نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [نهضت سواد آموزی] [متاهل _ دو پسر ؛ شش دختر]


اصغر نوروزی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت ایشان تحصیلات را در مقطع دوم نهضت سواد آموزی در مناطق نبرد با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار متاهل بودند و از ایشان هشت فرزند [دو پسر ؛ شش دختر] به یادگار مانده است.

 

شهادت [بسیجی_لشکر 25 کربلا_خاک عراق] [شهید سال هفتم جنگ تحمیلی]


اصغر نوروزی در عضویت بسیجی در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که  در 1366/02/01 هجری شمسی در خاک عراق (غرب کشور) شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید نوروزی در مورخه 1366/02/08 تشییع و در زادگاهش کمیشان دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید اصغر نوروزی کمیشانی


... به نام خداوندی که وجودم و هستی ام از اوست و زندگی ام برای اوست . من برای اینکه احساس نموده ام که حفظ این انقلاب حفظ اسلام است و تنها در تحت رهبری امام عزیز می توانم این انقلاب الهی و اسلامی را حفظ نمایم بنابر این باید از هر گونه جان فشانی در راه انقلاب فروگذاری نکنیم و تا آخرین قطره خون برای صدور این انقلاب مبارزه و جهاد کنیم در این راه جان و خون من چه ارزشی دارد که فدا شود ...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

خواندن 2830 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی