محمد علی دباغی

محمد علی دباغی
  • نام و نام خانوادگی: محمد علی دباغی
  • تاریخ تولد: 1342/09/25
  • تاریخ شهادت: 1365/12/20
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه (نهر جاسم)
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/شهر سورک
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای سورک

تولد [سن هنگام شهادت 23 سال و 3 ماه]


شهید محمد علی دباغی (1342_1365) متولد شهر سورک از توابع شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. محمد علی دباغی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش بیگم بابازاده و پدرش لطفعلی نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دانشجوی کارشناسی][مجرد]


محمد علی دباغی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع لیسانس در دانشگاه شهید مطهری تهران با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند هفتم خانواده بود.

 

شهادت [سرباز سپاه _ لشکر 10 سیدالشهدا_شلمچه] [شهید سال هفتم جنگ تحمیلی]


محمد علی دباغی سرباز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و در لشکر 10 سیدالشهدا به اسلام خدمت می کرد که در 1365/12/20 هجری شمسی در شلمچه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید دباغی پس از  تشییع در زادگاهش (سورک) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید محمد علی دباغی


... من با میل و اراده قلبی و شناخت در این راه گام نهادم و از معبودم طلب توفیق در این صراط را دارم . خدایا دشمنان اسلام را نابود کن و این جنگ را به نفع اسلام پیروز گردان . یاران این راه نیاز به عاشق دارد و باید از گردنه های سختی عبور کرد تا به گلستان زیبای شهادت رسید . خدایا ما را چنین لیاقتی عنایت فرما...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 2623 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی