محمد حسین آهنگری

محمد حسین آهنگری
  • نام و نام خانوادگی: محمد حسین آهنگری دارابی
  • تاریخ تولد: 1326/03/17
  • تاریخ شهادت: 1364/11/28
  • محل شهادت / نام عملیات: فاو
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/دارابکلا
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: دارابکلا

تولد [سن هنگام شهادت 38 سال و 8 ماه]


شهید محمد حسین آهنگری دارابی (1326_1364) متولد روستای زیبای دارابکلا شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. محمد حسین آهنگری دارابی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش سکینه رمضانی و پدرش حسن نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دوم ابتدایی][متاهل _ دو پسر ؛ سه دختر]


محمد حسین آهنگری دارابی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دوم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار در سال/1349 ازدواج نموده و از ایشان پنج فرزند (دو پسر ؛ سه دختر) به یادگار مانده است.

 

شهادت [پاسدار_لشکر 25 کربلا _ فاو][عملیات والفجر 8][شهید سال ششم جنگ تحمیلی]


محمد حسین آهنگری دارابی در عضویت پاسدار در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1364/11/28 هجری شمسی در فاو در عملیات والفجر هشت شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت .شهید آهنگری در مورخه 1364/12/13 تشییع و در زادگاهش (دارابکلا) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید محمد حسین آهنگری دارابی


... اینجانب هدفم از آمدن به جبهه این بوده است که اولا خدمتی به اسلام و مسلمین و بعد به فرموده امام لبیک گفته که می فرماید مساله اصلی جنگ است و من هم طبق وظیفه ای که داشتم ؛ تمام مسائل و مشکلاتم را زیر پایم گذاشتم ... و پیامم به شما برادران و خواهران مسلمان این است که قدر این نعمت الهی یعنی رهبر انقلاب را بدانید و همه گوش به فرمان این بزرگوار باشید و در راه راست حرکت کنید و از خون شهیدانی که هدفشان پیروزی اسلام بوده دفاع کنید ... این جنگ یک نعمت الهی بود که نصیب ما ایرانی ها شد و باید به این جنگ افتخار کنیم و این نعمت الهی را باید تا پیروزی نهایی حفظ کرده و این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش یعنی حضرن بقیه الله ارواحنا له الفدا بسپاریم آنوقت است که دینمان را به اسلام و مسلمین ادا کردیم و خداوند از همه ی ما خشنود خواهد شد.ان شاالله

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 3477 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی