محمد باقر مهاجر دارابی

محمد باقر مهاجر دارابی
  • نام و نام خانوادگی: محمد باقر مهاجر دارابی
  • تاریخ تولد: 1341/11/15
  • تاریخ شهادت: 1361/06/15
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/دارابکلا
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: دارابکلا

تولد [سن هنگام شهادت 19 سال و 7 ماه]


شهید محمد باقر مهاجر دارابی (1341_1361) متولد روستای زیبای دارابکلا شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. محمد باقر مهاجر دارابی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش زهرا طالبی و پدرش ابراهیم نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [متوسطه][مجرد]


محمد باقر مهاجر دارابی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در (مقطع ؟؟) با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند (چندم؟؟) خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی _ شلمچه] [شهید سال دوم جنگ تحمیلی]


محمد باقر مهاجر دارابی در عضویت بسیجی به اسلام خدمت می کرد که در 1361/06/15 هجری شمسی در شلمچه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید مهاجر پس از تشییع در زادگاهش (دارابکلا) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید محمد باقر مهاجر دارابی


... نمی دانم ! خداوندا ؛ تو خود دانی که چه کسی را به لقای خویش راه دهی ولی تقاضا می کنم که دیر یا زود فردا یا امروز بصره یا بیت المقدس مرا که عشقی جز تو ندارم و جز تو نمی جویم به لقاء خویش برسانی...ان شا الله... خداوندا به ما توفیق فتح کربلا ؛ نجف و قدس عزیز را بده و این افتخار را نصیب رزمندگان بنما که از همه چیز و همه امیال دنیوی در گذشته اند و تنها به یک هدف آن هم حکومت مطلق الهی بر روی زمین فکر می کنند و تنها آرزویشان و تنها سلاحی که می تواند انها را آرام کند همین شهادت در راه توست... وقتی که فرمان امام را شنیدم که جنگیدن و پر کردن جبهه ها یک تکلیف شرعی است برای چندمین بار بر خود لازم و واجب دانستم که به ندای حسین زمان لبیک گویم لذا استوار و مصمم تصمیم به رفتن جبهه را گرفتم برای اینکه بتوانم خط سرخ شهادت را تداوم بخشم و برای اینکه بتوانم شکست آمریکا را حتمی کنم و برای اینکه بتوانم نظر خداوند کریم را به سوی خویش جلب کنم باید از خویشتن بگذرم باید با خداوند پیمان ببندم باید مخلص درگاه خداوند باشم تا خداوند بر من منت گذارد و شهادت را نصیبم بنماید و  شهادت برایم افتخار آفرین است... این آخرین کلام و آخرین هدف من است و خیلی هم به خود می بالم...

 

 پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

خواندن 3181 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی