حسن کهنسال

حسن کهنسال
  • نام و نام خانوادگی: حسن کهنسال
  • تاریخ تولد: 1347/05/01
  • تاریخ شهادت: 1367/03/02
  • محل شهادت / نام عملیات: سومار
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/زید سفلی
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: امامزاده محمد زید سفلی

تولد [سن هنگام شهادت 19 سال و 10 ماه]


شهید حسن کهنسال (1348_1367) متولد روستای زیبای زید سفلی شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. حسن کهنسال در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش گل بانو قاسمی و پدرش علی گدا نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [اول راهنمایی][مجرد]


حسن کهنسال در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع اول راهنمایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند چهارم خانواده بود.

 

شهادت [سرباز ارتش _ لشکر88 زرهی زاهدان _ سومار] [شهید سال هشتم جنگ تحمیلی]


حسن کهنسال سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و در لشکر 88 زرهی زاهدان به اسلام خدمت می کرد که در 1367/03/02 هجری شمسی در سومار شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . شهید کهنسال در مورخه 1367/03/09 تشییع و در امامزاده محمد زید سفلی دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید حسن کهنسال


... عزیزان نگذارید که این زندگی چند روزه ی دنیا شما را فریب دهد بدانید که حساب و قیامتی در پیش است آنجا انسان های پاک و ناپاک تشخیص داده خواهند شد و انسان های گنه کار به سزای اعمالشان خواهند رسید ... به خانواده معظم شهدا و مفقودین و اسرا سر بزنید که امام فرمود انها چشم و چراغ امت هستند ... پدر و مادر عزیزم این آخرین سخنانی است که با شما در میان می گذارم ؛ من نتوانستم بیش از این در خدمت شما باشم زیرا اسلام خون می خواست و خدا را شکر می کنم که مرا در چنین دورانی آفرید تا اسلام و قران و امامم را بشناسم... به شما پیام می دهم که این پیام من نیست بلکه خط مشی شهدای ماست ؛ امام را تنها نگذارید ... و این پیر شب زنده دار جماران را دعا کنید و او را بشناسید و قدر او را بدانید ؛ او بود که ما را از تاریکی های ظلمانی به سوی نور هدایت نمود ایشان یک نعمت الهی است قدرش را بدانید ...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

خواندن 3316 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی