محمد[صادق]گیتی نژاد

محمد[صادق]گیتی نژاد
  • نام و نام خانوادگی: محمد[صادق]گیتی نژاد
  • تاریخ تولد: 1335/09/12
  • تاریخ شهادت: 1365/10/05
  • محل شهادت / نام عملیات: ام الرصاص
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/اسرم
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: تکیه سجادیه روستای اسرم

تولد [سن هنگام شهادت 30 سال]


شهید محمد گیتی نژاد (1335_1365) متولد روستای زیبای اسرم شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. محمد گیتی نژاد در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش شهربانو تقوی و پدرش قاسم نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دبیرستان][متاهل _ یک پسر و یک دختر]


محمد گیتی نژاد در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع ؟؟/متوسطه با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار در سال/1360 ازدواج نمود و یک پسر و یک دختر از او به یادگار مانده.

 

شهادت [بسیجی _ ام الرصاص][لشکر 25 کربلا][عملیات کربلای چهار][تفحص شده][شهید سال هفتم جنگ تحمیلی]


محمد گیتی نژاد با عضویت بسیجی در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1365/10/05 هجری شمسی در عملیات کربلای چهار در منطقه ام الرصاص شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . شهید گیتی نژاد در مورخه 1376/04/12 پس از ده سال و شش ماه مفقودالاثر بودن تشییع و در زادگاهش اسرم (تکیه سجادیه) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید محمد گیتی نژاد


فرصتی می باشد اینجانب محمد گیتی نژاد قبل از رفتم به جبهه های حق علیه باطل ...ایمان علیه کفر...درد دل هایی به شما بگویم به امید اینکه با عمل کردن به آنها توشه ای برای آن جهانِ همیشگی(آخرت) فراهم آورید از آنجائی که اینجانب بر حسب وظیفه اسلامی و الهی خود را موظف به این می دانم که جهت نابودی دشمنان اسلام و مسلمین و بر افراشتن پرچم اسلام در سراسر جهان عازم جهاد با کفر شوم ... اگر در این مسیر جانم را از دست دادم چه افتخاری بزرگتر از این؟ ... شما ای امت حزب الله این امانتی که به ایران اسلامی ارزانی شده درست به دست آقا امام زمان عج تحویل دهید...بیش از همه وصیت من آن است که در همه حال پارسا و پرهیزگار باشید خداوند بزرگ را در پنهان و آشکار مراقب بدانید دنیا را نخواهید که او خود به دنبال شما عاشقانه راه خواهد افتاد ؛ حق گو باشید و با صریحترین لهجه حق را بیان کنید و جز رضایت پروردگار از این عمل نتیجه ای نخواهید. یار ستمدیدگان و مستمندان باشید ... عزیزانم با چه زبانی شما را به جهاد و فداکاری سفارش کنم ؟ پیکار کنید و در راه احراز حق و حفظ دین و ناموس خویش از مال و جان دریغ ننمائید.تقوا و تزکیه نفس را پیشه ی خود سازید... شما ای خواهرم و خواهرانم در جامعه ی اسلامی و دخترم هیچگاه از حجاب و تزکیه ی نفس به دور نباشید و در همه حال پرهیزگار و پاکدامن باشید و همواره احکام الهی را سرمشق قرار دهید و قدم از محیط عفت و تقوا بیرون نگذارید. و شما ای امت حزب الله قلبتان را با نصیحت و اندرز زنده کنید ... و هرگز دین را به دنیا مفروشید و آخرت را فدای هوای نفس نکنید و از انچه که نمی دانید لب فرو بندید ... و به همه تان سفارش دارم که راه امامِ امت را که همان راهِ امامِ حسین ع است ادامه داده و امام را تنها نگذارید و همیشه پشتیبان و حامی اسلام و امامِ امت باشید... عزیزانم حرف های زیادی دارم اما به نوشته هایم پایان می دهم.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

خواندن 3351 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی