الگواری

الگواری  متولد  ۱۹۴۸م. در کشور قطر ؛ دارای یک دختر و دو پسر است. فعالیت های گسترده ای در زمینه فرهنگی در قطر دارد و رئیس کمیته اعطای جوایز مختلفی مانند ادبیات کودک است. در بسیاری از نشریات عربی مقاله می نویسد و در کنفرانس های بین المللی زیادی شرکت کرده است. موفق به دریافت نشان های متعددی از جمله نشان لیاقت فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، هلند، لهستان، سوریه و اردن شده است.

 

تحصیلات الگواری

محل تحصیل : دانشگاه قاهره (الملک فؤاد سابق) ( تا ۱۹۷۰م. ) کارشناسی مطالعات عربی و اسلامی.

دانشگاه سوربن فرانسه ( تا ۱۹۸۰م. ) کارشناسی ارشد فلسفه سیاسی.

دانشگاه ستونی بروک ( تا ۱۹۹۰م. ) دکترای علوم سیاسی.

 

مناصب و مشاغل

وزارت فرهنگ، هنر و میراث فرهنگی (ثقافة والفنون والتراث) قطر( از ۱۹۹۲م. تا ۱۹۹۷م. )  در زمان وزارت وی، این وزارتخانه وزارت رسانه و فرهنگ (اعلام و الثقافه) خوانده می شد. همچنین در سال ( از ۲۰۰۸م. )

نماینده قطر در یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد) ( از ۱۹۷۹م. تا ۱۹۸۴م. )

نماینده قطر در سازمان ملل. ( از ۱۹۸۴م. تا ۱۹۹۰م. ) در دوره نمایندگی قطر در سازمان ملل در چهلمین نشست مجمع عمومی به عنوان نایب رئیس برگزیده شد. همچنین در نشست چهل دوم شورای امنیت به رئیس کمیته ویژه سیاسی(SPECIAL POLITICAL COMMITTEE) مشخص شد. همچنین سفیر غیرمقیم در آرژانتین، کانادا و برزیل بوده است.

سفارت قطر در سوریه ( از ۱۹۷۴م. تا ۱۹۷۹م. )  سفارت قطر در فرانسه ( از ۱۹۷۹م. تا ۱۹۸۴م. )  و سفیر غیرمقیم در ایتالیا، یونان و سوئیس و کاردار سفارت قطر در لبنان ( از ۱۹۷۲م. تا ۱۹۷۴م. )

عضو هیئت مدیره شبکه الجزیره

خواندن 3362 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی