رمک-بی بی سکینه

آستانه مقدسه امامزاده بی بی سکینه (علیها السلام) ـ رمک

شرح حال: به عقيده اهل محل از نوادگان امام موسي كاظم (علیها السلام) است و مورد توجه اهالی بوده و مردم وجوه نذری خود را به آن هدیه می کنند، اين امامزاده داراي كرامات فراواني است وزائرين زيادي درعصر پنجشنبه به زيارت آن مي آيند.

شهرت محلی: به امامزاده بی بی سکینه (علیهاالسلام) معروف می باشد

اطلاعات فیزیکی: آستانه امامزاده بی بی سکینه (علیها السلام) در بخش مرکزی شهرستان رامسر، شهر رامسر، طالش محله رمک در وسط اراضی رودپشت میان گورستانی بزرگ واقع شده است. كارساخت بنای ساختمان بقعه و رو به پايان است. این امامزاده با مساحت 6000 مترمربع در شهر رامسر رمک قرار دارد. امکانات رفاهی این امامزاده شامل حسینیه، شبستان، وضو خانه، سرویس بهداشتی، آب و برق و گاز و تلفن می باشد. این آستان دارای هیئت امنا و خادم است. امکانات فرهنگی شامل فعالیت های مذهبی در طول ایام سال از جمله کلاس های قرآنی برای خواهران برگزار می شود. امامزاده بی بی سکینه (علیها السلام) پذیرای زائرین خیلی زیادی است. 

ادرس: استان مازندران ـ شهرستان رامسر ـ بخش مرکزی ـ شهر رامسر،منطقه رمک ـ دهستان ـ روستای رمک

زیارتنامه: اَلسَّلامُ عَلَیکِ اَیّتُهَا السَّیِّدَةُ الزَّکیَّةُ، اَلطّاهِرَةُ الوَلِیَّةُ، و الدّاعِیَةُ الحفِیَّةُ، اَشهَدُ اَنَّکِ قُلتِ حَقّاً، وَ نَطَقتِ حَقاً وَ صِدقاً، وَ دَعَوتِ اِلی مَولایَ وَ مَولاکِ، عَلانِیَةً وَ سِرّاً، فازَ مُتَّبِعُکِ، وَ نَجا مُصَدِّقُکِ، وَ خابَ وَ خَسِرَ مُکَذِّبُکِ، و المُتَخَلِّفُ عَنکِ، اِشهَدی لی بِهذِهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مِنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکِ وَ طاعَتِکِ، وَ تَصدیقِکِ وَ اتِّباعِکِ، وَ السَّلامُ عَلَیکِ، وَ السَّلامُ عَلَیکِ یا سَیِّدَتی وَ ابنَةَ سَیِّدی. اَنتِ بابُ اللهِ المُوتی مِنهُ، وَ المَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکِ زائِراً، وَ حاجاتی لَکِ مُستَودِعَةً، وَ ها اَنَا ذا اَستَودِعُکِ دینی وَ اَمانَتی، وَ خَواتیمَ عَمَلی، وَ جَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَ السَّلامُ عَلَیکِ وَ رَحمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُه.

سلام بر تو ای سرور پاک و پاکیزه و ولی من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان به سوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من به وسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای سرور من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را)از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجتهای خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

 


 منابع:

پرتال جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران اسلامی

خواندن 3031 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی