کیاپی-امامزاده عظیم

آستان مقدس امامزاده عظیم (علیه السلام) ـ کیاپی

شهرت محلی: به امامزاده عظیم (علیه السلام) معروف می باشد.

اطلاعات فیزیکی: آستان امامزاده عظیم (علیه السلام) دربخش میاندو رود شهرستان ساری، 12 کیلومتری جنوب خاوری شهرساری، دهستان کوهدشت، درمیان قبرستان عمومی روستای کیاپی واقع شده است. دارای بنایی مستطیل شکل به ابعاد10*4 متر و شامل دو باب اتاق تودرتو است که قبرامامزاده دراتاق کوچکتر قرار گرفته و فعلاً بر روی آن پارچه سبزی انداخته اند. تمام بنا براثرآتش سوزی فروریخته و تنها اسکلت آن پیداست. زمین زیارتگاه حدود4000 مترمربع است.

ادرس: استان مازندران ـ شهرستان ساری ـ بخش میاندورود ـ شهر ـ دهستان کوهدشت ـ روستای کیاپی


زیارتنامه: السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَ رَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجتهای خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

 

 پانویس


↑ پرتال جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران اسلامی

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

 

خواندن 3306 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی معرفی رسانه های شهدایی کتاب مياندرود کیاپی-امامزاده عظیم