سید اکبر کوه پیکر اومالی

سید اکبر کوه پیکر اومالی
  • نام و نام خانوادگی: سید اکبر کوه پیکر اومالی
  • تاریخ تولد: 1343/01/17
  • تاریخ شهادت: 1362/08/03
  • محل شهادت / نام عملیات: سردشت
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/اومال
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: امامزاده ابوالحسن کیا

تولد [سن هنگام شهادت 19 سال و 7 ماه]


شهید سید اکبر کوه پیکر (1343_1362) متولد روستای زیبای اومال شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. سید اکبر کوهپیکر در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش فاطمه زارع و پدرش سید میرزا نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [سوم راهنمایی] [مجرد]


سید اکبر کوهپیکر بعد از پشت سر گذاشتن دوران کودکي وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.

 

شهادت [سرباز سپاه_لشکر 25 کربلا_سردشت] [شهید سال چهارم جنگ تحمیلی]


سید اکبر کوه پیکر سرباز سپاه پاسداران بود و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1362/08/03 هجری شمسی در سردشت شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید کوهپیکر پس از تشییع در امامزاده ابوالحسن کیا در زادگاهش دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید سید اکبر کوه پیکر


سلام و درود بر مهدی صاحب الزمان(عج) و نایب بر حقش خمینی بت شکن و سلام و درود برتمامی خانواده های شهدا و سلام گرم و درود من به خانواده عزیزم.اینجانب با اگاهی کاملی که به شهادت دارم برای دفاع از اسلام و حیثیت انقلاب اسلامی و دفاع از مملکت اسلامی به فرمان بزرگ رهبر مسلمانان جهان و مرجع عالیقدر حضرت امام خمینی ,به جبهه حق علیه باطل شتافتم و امید است که خونمان نهال نو پای انقلاب اسلامی را بارور کند و شهادت ما موجب اگاهی و رشد فکری جامعه جهانی اسلام گردد.از شما ملت قهرمان میخواهم که پشتیبان اسلام و روحانیت مبارز و متعهد به اسلام باشید... من سربازم،سربازی که از دشتهای سرسبز شمال گرفته و تا سرزمین گرمسیر خوزستان امده ام که به جهانیان ثابت کنم که اسلام فرزندانی دارد که از مکتب و ناموسش دفاع کنند. ای خواهران عزیز شما باید زینب را الگوی خود قرار دهید و با حجاب خود پیام خون مرا بدهید ... ای امت مسلمان ایران بدانید که هر قطره خون شهدا دارای پیامی است و بر شماست که پیام خون شهید را به گوش جهانیان برسانید.چون نیروی الهی در وجود رزمندگان ما است.اموزگار انها سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) میباشد،و چگونه مردن را چه خوب به ما اموخت.

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

خواندن 2924 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی معرفی رسانه های شهدایی نرم افزار اومال سید اکبر کوه پیکر اومالی