امیر قربانزاده اومالی

امیر قربانزاده اومالی
  • نام و نام خانوادگی: امیر قربانزاده اومالی
  • تاریخ تولد: 1341/02/20
  • تاریخ شهادت: 1361/01/06
  • محل شهادت / نام عملیات: شوش [رقابیه]
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/اومال
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: امامزاده ابوالحسن کیا

تولد [سن هنگام شهادت 20 سال]


شهید امیر قربان زاده (1341_1361) متولد روستای زیبای اومال شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. امیر قربان زاده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش مریم کلانتری و پدرش عیسی نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [سوم راهنمایی] [مجرد]


امیر قربان زاده در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند اول خانواده بود.

 

شهادت [سرباز ارتش_تیپ 55 هوابرد_شوش] [عملیات فتح المبین] [شهید سال دوم جنگ تحمیلی]


امیر قربانزاده سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و در تیپ 55 هوابرد شیراز به اسلام خدمت می کرد که در 1361/01/06 هجری شمسی در منطقه شوش [رقابیه] و در عملیات غرور آفرین فتح المبین در اثر اصابت ترکش خمپاره به پای چپ و سینه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید قربان زاده پس از تشییع در امامزاده ابوالحسن کیا در زادگاهش دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

وصیتنامه شهید امیر قربان زاده اومالی


... آنچه را در این وصیتنامه مینویسم حضور قلبی من است و انچه را که من انتخاب کرده ام راهیست که تمام مستضعفین برای برچیده شدن ظلم باید این راه را طی کنند سرور شهیدان عالم حسین بن علی علیه السلام که فرمودند در برابر ظلم ایستادگی کنید تا نابود شوند ، من جهاد میکنم و در راه خدا و تا این مزدوران را از وطن بیرون نکنم ارام نخواهم گرفت ...

 

 

 پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

 

خواندن 2207 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی کلام نور اومال امیر قربانزاده اومالی