هدایت الله لازری

هدایت الله لازری
  • نام و نام خانوادگی: هدایت الله لازری
  • تاریخ تولد: 1345/06/20
  • تاریخ شهادت: 1364/03/08
  • محل شهادت / نام عملیات: جزیره مجنون
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/حلمسر
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: عباس آباد حلمسر

تولد [سن هنگام شهادت 18 سال و 9 ماه]


شهید هدایت الله لازری (1345_1364) متولد روستای زیبای حلمسر شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. هدایت الله لازری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش سکینه صدیقی و پدرش عزت الله نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [پنجم ابتدایی][متاهل]


هدایت الله لازری در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار در سال/1363 ازدواج نمود و فرزند اول خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی _ لشکر 25 کربلا _مجنون] [شهید سال پنجم جنگ تحمیلی]


هدایت الله لازری در عضویت بسیج و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1364/03/08 هجری شمسی در مجنون شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید لازری پس از تشییع در زادگاهش (حلمسر) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید هدایت الله لازری


... حال که به جبهه می روم از خداوند بزرگ می خواهم که مرا یاری کند تا در راه او گام بردارم و تمام وجودم در راه او باشد و اگر در این راه کشته شدم چه سعادتی بهتر از شهید شدن در راه خدا ؛ از خداوند می خواهم که این سعادت را نصیب من کند ... از دوستانم می خواهم که دنباله رو راه امام باشند و امام عزیز را یاری کنند....

 

 پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

خواندن 2616 دفعه