کنت تیمرمن

کنت تیمرمن (Kenneth R. Timmerman ) در ۴ نوامبر ۱۹۵۳ در نیویورک متولد شد. وی روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی سیاسی است. حزب سیاسی  تیمرمن حزب جمهوری‌خواه است او نامزد انتخابات کنگره‌ی امریکا از ایالت مریلند در سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ بود که در هر دو دوره شکست را پذیرا شد. تیمرمن هم‌چنین یکی از مؤسسین و مدیر اجرایی «بنیاد دموکراسی در ایران» می‌باشد که رسماً خواستار تغییر نظام در ایران است. وی در سال ۱۹۹۱(۱۳۷۰ شمسی) کتاب لابی مرگ: چگونه غرب عراق را مسلح کرد را نوشت.

کنت تیمرمن Kenneth Timmerman هم‌اکنون روزنامه‌نگار و نویسنده‌ سیاسی است. او نامزد انتخابات کنگره آمریکا از ایالت مریلند در سال‌های 2000 و 2008 بود که در هر دو دوره شکست را پذیرا شد. تیمرمن هم‌چنین یکی از مؤسسین و مدیر اجرایی بنیاد دموکراسی در ایران می‌باشد که رسماً خواستار تغییر نظام در ایران است. کنث تیمرمن در سرمقاله‌ای که تنها چند روز پیش از اعلام نتایج انتخابات سال 88 ایران چاپ شد، نوشت: "زمزمه‌هایی از انقلاب سبز در ایران به گوش می‌رسد."او در ادامه می‌نویسد: "بنیاد ملی دموکراسی طی دهه گذشته میلیون‌ها دلار پول خرج شکل‌گیری "انقلاب‌های رنگین"در نقاطی چون اوکراین و صربستان کرده است و به کارمندان سیاسی ارتباطات مدرن و تکنیک‌های سازمانی آموخته است. " "تیمرمن" علاقه ویژه‌ای به ایران دارد و مدیرعامل بنیاد دموکراسی در ایران است، یک سازمان ایرانی مخالف حکومت ایران در آمریکا که آن نیز تصادفاً سرمایه خود را از بنیاد ملی دموکراسی دریافت می‌کند. تيمرمن مبدع واژه "رژيم‌هاي سرکش و ياغي" است که به ايران، عراق، سوريه، ليبي و کره‌شمالي اشاره مي‌کند.

در سال 1994 تيمرمن شروع به انتشار گزارشاتی به نام "ايران بريف" کرد که آرشيو آن را نيز در اختيار سايت بنياد دموکراسي در ايران قرار داده است. تيمرمن همچنين خود را مدير و کارگردان پروژه داده‌هاي خاورميانه - که در خارج از دفتر او و در مريلند کار مي‌کند -معرفي مي‌نمايد. تيمرمن عضو "کميته خطرات جاري" بوده و به عنوان عضو هيئت مشاوران "موسسه يهودي براي امور امنيت ملي" خدمت مي‌کند.

خواندن 3647 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی لینکستان افراد و اشخاص کنت تیمرمن