علیرضا عارف زاده

علیرضا عارف زاده
  • نام و نام خانوادگی: علیرضا عارف زاده
  • تاریخ تولد: 1349/07/06
  • تاریخ شهادت: 1365/11/09
  • محل شهادت / نام عملیات: مهران
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/دارابکلا
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: دارابکلا

تولد [سن هنگام شهادت 16 سال و 4 ماه]


شهید علیرضا عارف زاده (1349_1365) متولد روستای زیبای دارابکلا شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. علیرضا عارف زاده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش مرضیه کبیری و پدرش حسین نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دوم دبیرستان][مجرد]


علیرضا عارف زاده در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دوم دبیرستان با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.

 

شهادت [عضویت نامعلوم _ مهران] [شهید سال هفتم جنگ تحمیلی]


علیرضا عارف زاده در 1365/11/09 هجری شمسی در مهران شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . علیرضا عارف زاده در مورخه 1365/11/23 تشییع و در زادگاهش (دارابکلا) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید علیرضا عارف زاده


... خدا را شکر که توفیق یافتم در راه مبارزه حق علیه باطل شرکت کنم ... آیا کسی به خود اجازه می دهد که با چشم خود ببیند که جنایتکاران و متجاوزان دست به سوی اسلامش ، شرف و کشورش دراز کرده و قصد نابودی آن را داشته باشند و سکوت اختیار کند؟ ... دشمن بداند هیچ سنگری خالی نمی ماند

اما باید از رهبرم امام خمینی قدر دانی کنم که مرا از گمراهی ها نجاتم داد . و تو ای دوست عزیز خود بهتر می دانی که این انقلاب به چه نحوی به پیروزی رسید نکند خدای ناکرده بی تفاوت بنشینی و دنیا را بر آخرت ترجیح بدهی ... مادرم مرگ در راه اسلام و قرآن و میهن شاید جوششی در جوانان بوجود آورد تو نیز خوشحال باش که فرزندت را در راه اسلام از دست دادی

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

خواندن 2854 دفعه