مهدی جمشیدی

مهدی جمشیدی
  • نام و نام خانوادگی: مهدی جمشیدی کوهساری
  • تاریخ تولد: 1346/06/25
  • تاریخ شهادت: 1365/11/03
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ کوهسارکنده
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای روستای کوهسارکنده

تولد [سن هنگام شهادت 19 سال]


شهید مهدی جمشیدی (1346_1365) متولد روستای زیبای کوهسارکنده شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. مهدی جمشیدی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش صدیقه رویین تن و پدرش محمد حسن نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دانشجو_طلبه] [مجرد]


مهدی جمشیدی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، ایشان دانشجو بوده و تحصیلات حوزوی نیز داشته اند.شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی_لشکر 25 کربلا_شلمچه][عملیات کربلای 5][شهید سال هفتم جنگ تحمیلی]


مهدی جمشیدی در عضویت بسیجی و در لشکر 25 کربلا [زمان شهادت لشکر 17 علی بن ابی طالب] به اسلام خدمت می کرد که در 1365/11/03 هجری شمسی در شلمچه و در عملیات کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید جمشیدی در مورخه 1365/11/11 تشییع و در زادگاهش کوهسارکنده دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید مهدی جمشیدی


... خدایا از تو می خواهم که در روز قیامت ما را رسوا مگردانی . خدایا اگرچه خیلی گناه کردم ولی الان پشیمانم و خودت فرمودی که بندگان من هر وقت که به سوی من روی بیاورید می پذیرم و این لطف و بخشش توست که مرا امیدوار ساخته است... با پیروی از ولایت فقیه و روحانیت عظیم الشان پوزه منافقان و مستکبران را به خاک بمالید و با وحدت و همبستکی که رمز پیروزی ما بوده و هست راه دشمنان را ببندید...

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 2955 دفعه