ایرج سورکی آزاد

ایرج سورکی آزاد
  • نام و نام خانوادگی: ایرج سورکی آزاد
  • تاریخ تولد: 1328/10/20
  • تاریخ شهادت: 1362/01/22
  • محل شهادت / نام عملیات: [نامعلوم] / عملیات والفجر1
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/شهر سورک
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای سورک

تولد [سن هنگام شهادت 33 سال و 3 ماه]


شهید ایرج سورکی آزاد (1318_1362) متولد شهر سورک از توابع شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. ایرج سورکی آزاد در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش عصمت راهبان و پدرش صادق نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دانشجوی کارشناسی][متاهل _چهار پسر]


ایرج سورکی آزاد در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، ایشان دانشجو بودند و در دانشگاه علم و صنعت تهران به مدت سه سال مکانیک می خواند.شهید بزرگوار در سال/1365 ازدواج نمودند و از ایشان چهار فرزند [چهار پسر] به یادگار مانده است.

 

شهادت [بسیجی _ پادگان جی تهران_محل شهادت؟][عملیات والفجر 1] [شهید سال سوم جنگ تحمیلی]


شهید ایرج سورکی آزاد به عنوان بسیجی در پادگان جی تهران مشغول خدمت به اسلام بود که در 1362/01/22 هجری شمسی در مرحله اول عملیات والفجر یک شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید ایرج سورکی آزاد  پس از تشییع در زادگاهش (سورک) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید ایرج سورکی آزاد


... من بازماندگانم را وصیت می کنم به پرهیزگاری و ایمان به حق و اجرای دستورات اسلام و اطاعت کامل از قوانین قران و بعد وصیت می کنم به مردم دوستی و مبارزه با متجاوزین به حقوق مردم و در راه حفظ حقانیت و نشر اسلام...

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 1655 دفعه