غلامعلی مرادیان

غلامعلی مرادیان
  • نام و نام خانوادگی: غلامعلی مرادیان گلچالسری
  • تاریخ تولد: 1336/01/06
  • تاریخ شهادت: 1365/06/06
  • محل شهادت / نام عملیات: مریوان [اسلام دشت]
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ آجند
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای روستای آجند

تولد [سن هنگام شهادت 29 سال و 5 ماه]


شهید غلامعلی مرادیان گلچالسری (1336_1365) متولد روستای زیبای گل چالسر شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. غلامعلی مرادیان در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش صغری رمضان پور و پدرش محمود نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [راهنمایی][متاهل_یک پسر؛ دو دختر]


غلامعلی مرادیان در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار در سال/1361 ازدواج نموده و از ایشان سه فرزند [یک پسر ؛ دو دختر] به یادگار مانده است.

 

شهادت [پاسدار_لشکر25کربلا_مریوان][فرمانده][شهید سال ششم جنگ تحمیلی]


غلامعلی مرادیان پاسدار انقلاب اسلامی بود و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1365/06/06 هجری شمسی در مریوان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید غلامیان در مورخه 1365/06/11 تشییع و در گلزار شهدای آجند دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید غلامعلی مرادیان


... تنها تقاضای بنده این هست از تمامی امت شهید پرور میخواهم که امام عزیز را تنها نگذارند و انقدر به مبارزه بی امان خود ادامه دهند تا این انقلاب خونبار را به دست صاحب اصلی ان به رهبری روح الله بسپارند. و از تمام دوستانم میخواهم که روحانیت متعهد و خط امام را یاری نمایند و از اختلاف و تفرقه بپرهیزند و دست زورگویان داخلی را کوتاه نمایند ،اگر بنده لیاقت داشتم و شهادت رسیدم مرا در پیش همسنگرانم در روستای اجند بغل شهید شیرخانی دفن نمائید...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

خواندن 2159 دفعه