علی حسین زاده

علی حسین زاده
  • نام و نام خانوادگی: علی حسین زاده
  • تاریخ تولد: 1343/01/01
  • تاریخ شهادت: 1360/11/15
  • محل شهادت / نام عملیات: سرپل ذهاب
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/اسماعیل آقا محله
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: اسماعیل اقا محله

تولد [سن هنگام شهادت 17 سال و 10 ماه]


شهید علی حسین زاده (1343_1360) متولد روستای زیبای اسماعیل آقا محله شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی حسین زاده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش صنمبر عبدی و پدرش اسحق نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [متوسطه][مجرد]


علی حسین زاده در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دوم دبیرستان با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند اول خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی_لشکر25کربلا_سرپل ذهاب][شهید سال دوم جنگ تحمیلی]


علی حسین زاده در عضویت بسیجی ودر لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1360/11/15 هجری شمسی در سرپل ذهاب شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید حسین زاده پس از تشییع در زادگاهش اسماعیل آقا محله دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید علی حسین زاده


... به مردم بگوید همیشه وحدت داشته باشند و کاری که برای خدا میکنند دسته جمعی کار کنند چون اگر متفرق بشوید نمیتوانید کاری انجام بدهید این وحدت کلمه است که در انقلاب اسلامی ما پشت همه ابر قدرت های جهان چون امریکا و شوروی و نوکرانش را مثل زلزله میلرزاند و نمیتوانند کاری انجام دهند ، امام امت خمینی بزرگ همیشه از ابتدای انقلاب تا الان همین وحدت کلمه را تکرار میکند پس ای انقلاب کنندگان ایران یکپارچه باشید تا نتوانند این خونخواران عالم بر کسی ظلم روا دارند این امریکای جنایتکار که کارخانه ادم کشی دارد به شما ملت اسلام رحم نمیکند به ناموس شما به زن و فرزندان شما به خانه و زندگی شما کوچکترین رحمی نمیکند پس ای ملت زحمت کش ایران همچون قله ای در مرز های مملکت خود سنگر بگیرید تا امریکای جنایتکار وارد مرزهای ما نشود و از کسی نترسید که خدا یاور شماست. بقول امام امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند. شما ملت ایران حتما خبر دارید که در این جنگ سربازان صدام که اصلا ایمان به خدا ندارند در سرزمین ایران به دخترهای 13 چهارده ساله رحم نکردند ..... اینهایی که در جبهه رفتند خبر دارند از انها سوال کنید ایا این سخن راست است یا نه؟؟؟؟ پس شما ای ملت شریف ایران شما دسته دسته و فوج فوج مسلح به سلاح ایمان اسلحه به دست بگیرید و به جنگ این جور تجاوزکاران بیایید از کسی نترسید که پروردگار عالم پشتیبان شماست این چند مطلب که نوشتم با بیسوادی خودم ان شاالله مورد عمل شما میباشد. والسلام

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

خواندن 2273 دفعه